یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹

وزیر خارجه عراق: جولان متعلق به سوریه است؛ تصمیم ترامپ را نمی‌پذیریم

ساعت 24- وزیر خارجه عراق در گفت‌‎وگو با یک رسانه سوری تاکید کرد که جولان متعل به سوریه است و تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا درباره این منطقه بر خلاف قوانین بین‌المللی است.

محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق بر مخالفت کشورش با تصمیم آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن اشغالگری رژیم صهیونیستی در جولان تاکید کرد و این تصمیم را بر خلاف قوانین بین المللی دانست.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری روسیاالیوم در اردن در حاشیه  نشست چهارجانبه وزیران خارجه عراق، اردن، قبرس و یونان گفت: «ما تصمیم آمریکا درباره جولان را تصمیمی یکجانبه و بر خلاف قوانین بین‌المللی می دانیم».

الحکیم تاکید کرد که جولان متعلق به سوریه باقی خواهد ماند و ما تصمیم آمریکا را به رسمیت نمی شناسیم.

وزیر خارجه عراق نشست چهارجانبه در اردن را بخشی از نشست های امنیتی دوره ای دانست و گفت که همکاری امنیتی بین عراق، سوریه، اردن، روسیه و ایران و ترکیه وجود دارد.

الحکیم گفت که ما دشمن واحدی داریم و آن داعش است و همگان سعی در نابودی این گروه تروریستی دارند.

وزیر خارجه عراق از نقش محوری روسیه در منطقه برای برقراری امنیت و ثبات تمجید کرد و گفت که روسیه به سوری ها در نابودی داعش کمک کرد.

وی افزود که تصمیم گیری نهایی درباره سوریه از طریق مذاکرات سوری سوری صورت خواهد گرفت و سوریه بر تمام سرزمین‌های خود حاکمیت دارد.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s