چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

قیمت برق ۷ درصد افزایش می‌یابد/افزایش ۲۳ درصدی تعرفه پرمصرف‌ها

ساعت24 -سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش ۷ درصدی تعرفه برق برای تمامی بخش‌های مصرفی، از اعمال ۱۶ درصد جریمه برای مشترکان پرمصرف خبر داد که به این ترتیب پرمصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش تعرفه خواهند داشت و قبوض برق آن‌ها نیز ماهانه صادر می‌شود.

 نشست سخنگوی صنعت برق با رسانه‌های جمعی با هدف تبیین نظام جدید تعرفه‌ای برق، ارتقای ظرفیت نیروگاه‌های برق ابی، مقاوم سازی شبکه‌ها در سیل اخیر و امادگی صنعت برق در پیک تابستان ۹۸ در توانیر برگزار شد.

حقی فام اقدام برای جریمه مشترکان پرمصرف را در جهت ترغیب پر مصرف‌ها به اصلاح روند مصرف بی رویه و افزایش ضریب بار شبکه عنوان کرد که به نفع اقتصاد ملی ورونق تولید کشور به عنوان یک وظیفه ملی است.

حقی فام یکی دیگر از اقدامات صنعت برق که قول اجرای ان به هیأت دولت داده شده رامحاسبه میانگین مصرف برق مشترکان طی خرداد تا شهریور سال گذشته و اعلام ان به مشترکان عنوان کرد که بر این اساس بالا بودن متوسط مصرف برق هر مشترک نسبت به الگوی ۳۰۰ کیلوواتساعت در ماه به معنی پرمصرف بودن ان مشترک خواهد بود.این اطلاع رسانی به پر مصرف‌ها کمک می‌کند پیش اگاهی لازم از وضعیت مصرف خود حاصل ونسبت به اصلاح ان اقدام کنند.

وی میزان مصرف ما هانه یک مشترک عادی در تهران طی ماههای گرم سال را ۳۰۰ کیلو واتساعت ذکر کرد که بالاتر از ان پر مصرف تلقی میشودو حدود یک درصد مشترکان را شامل می‌شوند و باید برای مدیریت این نوع مصارف ازمکانیزمهای کنترلی استفاده شود.

حقی فام تاکید کرد منابع حاصل از جریمه پر مصرف‌ها به عنوان منابع جاری صنعت برق محسوب نمی‌شود بلکه با ایجاد یک صندوق مشخص، عمدتاً در جهت پیشبرد طرح‌های کاهش تلفات استفاده خواهد شدو نظام تعرفه‌ای جدید اهرمی برای ترغیب پرمصرفها به اصلاح مصرف است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s