چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

سفارت آمریکا ویزای برخی لبنانی‌ها را لغو کرد

ساعت24 -یک روزنامه سعودی گزارش داد، سفارت آمریکا در بیروت ویزای تعدادی از لبنانی‌ها را لغو کرده و حاضر به اعطای ویزا به عده‌ای دیگر نشده است.

 سفارت آمریکا در بیروت در هفته‌های اخیر ویزاهای برخی شخصیت‌های لبنانی را لغو کرده است روادیدی که افراد مذکور، آن را از بخش کنسولی سفارت دریافت کرده‌اند.

بر اساس گزارش روزنامه «الشرق‌الاوسط»، سفارت آمریکا همچنین حاضر نشده به برخی افراد ویزای مورد نیاز برای سفر به آمریکا را بدهد.

این روزنامه سعودی افزود، از جمله افرادی که ویزای وی لغو شده «وکیلی لبنانی است که از سوی یک بازرگان سوری مشکوک به رابطه با  نظام سوریه (دولت سوریه) بوده، وکالت داشته است»؛ همچنین روادید برخی بازرگانان لبنانی که برای سفر به سوریه در ارتباط با تأسیس شرکت‌هایی برای بازسازی این کشور آماده می‌شده‌‌اند، لغو شده است.  

در ادامه این گزارش آمده: منابع سیاسی فاش کرده‌اند بیشتر ویزاهای مذکور فقط با یک تماس تلفنی از کنسولگری آمریکا در بیروت با افراد صاحب ویزا لغو شده است.افرادی که از سفر به آمریکا منع شده‌‌اند قربانی کسانی هستند که به آنها گفته‌اند رابطه دولت سوریه با تعدادی از کشورهای عربی رو به بهبود است، این کشورها سفارت‌های خود در دمشق را باز خواهند کرد و آماده مشارکت در بازسازی سوریه هستند.

این روزنامه سعودی سپس نوشت، محافل سیاسی لبنان منتظر این هستند تا ببینند بسته‌ تحریمی جدید آمریکا علیه ایران چه تبعاتی دارد تا دست‌اندرکاران سیاسی بتوانند جلوی پیامدهای این موضوع بر وضعیت اقتصادی لبنان در راستای وجود متحدان ایران در داخل لبنان (حزب‌الله) را بگیرند.

در ادامه این گزارش آمده، تحریم‌های جدید آمریکا بر شدت تأثیر محاصره اقتصادی تحمیل شده بر دولت سوریه خواهد افزود خصوصا که اخیرا مشاهد شده به دلیل کمبود مشتقات نفتی، دهها خودروی سوری برای سوخت‌زنی به مناطق لبنانی آمده‌اند.

الشرق‌الاوسط افزود، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به تعدادی از کشورهای عربی، به آنها هشدار داده هر شرکتی که در بازسازی سوریه مشارکت کند در لیست تحریم‌ها قرار خواهد گرفت.

 پامپئو اوایل فروردین ماه سال جاری در سفر به لبنان، فلسطین اشغالی و کویت، با مقام‌های ارشد این کشورها دیدار و رایزنی کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s