چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷

وزارت برق عراق: به واردات گاز از ایران ادامه می‌دهیم

ساعت 24- وزارت برق عراق اعلام کرد علی رغم تصمیم اخیر ترامپ علیه ایران مبنی بر لغو معافیت‌های تحریمی به واردات گاز از ایران ادامه خواهد داد.

به گزارش روزنامه الصباح الجدید، مصعب المدرس، سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد علی رغم تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر لغو معافیت‌های تحریمی برای کشورهای طرف معامله با ایران در زمینه انرژی به واردات گاز از ایران ادامه خواهد داد.

او افزود: عراق روزانه حدود ۲۸ میلیون متر مکعب گاز وارد می‌کند که نیاز تعدادی از نیروگاه‌ها برای تولید ۲۸۰۰ مگاوات را تامین می‌کند.

مصعب المدرس ابراز امیدواری کرد که این میزان طی ماه‌های آتی به ۳۵ میلیون مترمکعب افزایش یابد تا حجم برق تولیدی نیز به ۳۵۰۰ مگاوات برسد.

او همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین روزانه ۱۲۰۰ مگاوات برق مورد نیاز عراق را تامین می‌کند که بر این اساس حجم واردات انرژی از ایران چیزی نزدیک به ۴۷۰۰ مگاوات است که تا حد زیادی نیاز شهروندان در فصل تابستان را برطرف می‌سازد؛ به ویژه آنکه وزارت برق قصد دارد امسال ۱۸ هزار مگاوات برق تولید کند که این مقدار بالاترین میزان تولید در تاریخ عراق است.

مصعب المدرس با اشاره به اینکه واردات گاز از ایران ادامه می‌یابد، تاکید کرد که هزینه و پول این معامله‌ها به پول محلی پرداخت می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s