چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۵

مسئول اماراتی: گفت‌وگو با اسرائیل را مثبت می‌دانیم

ساعت 24- یک مقام بلندپایه اماراتی با بیان "گفت‌وگو با اسرائیل چیز مثبتی است"، اتهاماتی بی‌اساس به جمهوری اسلامی ایران وارد کرد.

 یک مقام بلندپایه اماراتی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اظهار داشت: ما به عدم تنش‌آفرینی و برقراری صلح و ثبات در منطقه پایبند هستیم.

وی افزود: امارات هنوز تحقیقات در زمینه حمله به نفتکش‌ها در بندر فجیره را کامل نکرده است و ما نامه‌ای در این زمینه به شورای امنیت تقدیم کرده ایم.

این مقام اماراتی مدعی شد: رفتار ایران به تنشی که امروز منطقه شاهد آن است منجر شده است و ما همیشه در این زمینه خویشتنداری کرده ایم.

وی با بیان اینکه ایران باید مسئولیت پذیر بوده و با عقلانیت رفتار کند گفت که اظهارات وزیر خارجه ایران توخالی است.

این مقام بلندپایه اماراتی در ادامه گفت که ایران باید نگرانی‌ها درباره موشک‌های خود را برطرف کند.

وی افزود: ما از سیاست ایران در منطقه و حملات نیروهای حوثی به عربستان احساس نگرانی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ما از مشارکت آمریکا در روند صلح بین فلسطین و اسرائیل حمایت می کنیم و می خواهیم که دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی تشکیل شود.

این مقام اماراتی گفت: گفت‌وگو با اسرائیل چیز مثبتی است و این گفت‌وگو به این معنا نیست که دیدگاه‌های سیاسی ما با آن یکی است.

این مسئول اماراتی اظهار داشت: سودان نیاز به کمک مالی زیادی دارد تا بتواند با ثبات باقی بماند و ما دوست داریم به این کشور کمک کنیم.

وی اظهار داشت که خلیفه حفتر قبل از حمله به طرابلس با امارات مشورت نکرده است.

تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s