پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

مسئول اماراتی: گفت‌وگو با اسرائیل را مثبت می‌دانیم/ واکنش به اظهارات ظریف

ساعت24 -یک مقام بلندپایه اماراتی با بیان "گفت‌وگو با اسرائیل چیز مثبتی است"، اتهاماتی بی‌اساس به جمهوری اسلامی ایران وارد کرد.

یک مقام بلندپایه اماراتی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز اظهار داشت: ما به عدم تنش‌آفرینی و برقراری صلح و ثبات در منطقه پایبند هستیم.

وی افزود: امارات هنوز تحقیقات در زمینه حمله به نفتکش‌ها در بندر فجیره را کامل نکرده است و ما نامه‌ای در این زمینه به شورای امنیت تقدیم کرده ایم.

این مقام اماراتی مدعی شد: رفتار ایران به تنشی که امروز منطقه شاهد آن است منجر شده است و ما همیشه در این زمینه خویشتنداری کرده ایم.

وی با بیان اینکه ایران باید مسئولیت پذیر بوده و با عقلانیت رفتار کند گفت که اظهارات وزیر خارجه ایران توخالی است.

این مقام بلندپایه اماراتی در ادامه گفت که ایران باید نگرانی‌ها درباره موشک‌های خود را برطرف کند.

وی افزود: ما از سیاست ایران در منطقه و حملات نیروهای حوثی به عربستان احساس نگرانی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ما از مشارکت آمریکا در روند صلح بین فلسطین و اسرائیل حمایت می کنیم و می خواهیم که دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی تشکیل شود.

این مقام اماراتی گفت: گفت‌وگو با اسرائیل چیز مثبتی است و این گفت‌وگو به این معنا نیست که دیدگاه‌های سیاسی ما با آن یکی است.

این مسئول اماراتی اظهار داشت: سودان نیاز به کمک مالی زیادی دارد تا بتواند با ثبات باقی بماند و ما دوست داریم به این کشور کمک کنیم.

وی اظهار داشت که خلیفه حفتر قبل از حمله به طرابلس با امارات مشورت نکرده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s