دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

سنت بخشندگی به دانشگاهها و دانش درآمریکا ادامه دارد

بازپرداخت وام تحصیلی 400 دانشجو توسط یک ثروتمند آمریکایی

ثثررووتت

ساعت 24 - شهروندانی که در ایالتهای 51 گانه این سرزمین ساکن هستند و آمریکایی نامیده می شوند فرهنگ و رفتارهای شگفت انگیزی دارند. آنها بیشترین نیروی خودرا برای ثروتمند شدن می گذارند و پس از ثروتمندشدن در بخشش اموال خود به وِیژه به دانشگاها بتردید نمی کنند. شمار قابل اعتنایی از دانشگاهای آمریکایی با پولی که ثروتمندان وقف کرده اند تاسیس شده است.

روبرت اسمیت، کارآفرین و میلیارد آمریکایی به تازگی راه تازه ای برای حمایت از دانش انتخاب کرد و  وعده داد خانواده‌اش با اختصاص ۴۰ میلیون دلار بازپرداخت وام نزدیک به ۴۰۰ دانشجوی کالج مورهاوس را بر عهده می‌گیرد.دانشجویان این کالج پس از شنیدن این خبر در جریان جشن فارغ‌التحصیلی خود شوکه شدند و برای لحظاتی در سکوت فرو رفتند سپس با شور و هیجان بسیار وی را تشویق کردند. اسمیت که امسال دکتری افتخاری خودر را از این کالج دریافت کرد در سخنرانی خود گفت: «به نمایندگی از هشت نسل از خانواده من که در این کشور زندگی کردند، میخواهیم کمی سوخت در اتوبوس شما بریزیم. این کلاس من در سال ۲۰۱۹ است و خانواده‌ام برای اعطای وام دانشجویان به آنها کمک می‌کنندوی در ادامه گفت: «من می‌دانم که همکلاسی‌های من در آینده این هزینهها را [با خدمت به جامعه] پرداخت خواهند کردیک دانشجوی ۲۲ ساله این دانشگاه به آسوشیتدپرس گفت که وی همواره مشغول محاسبه کردن نحوه بازپرداخت وام دانشجویی ۲۰۰ هزار دلاری خود بوده و تخمین زده که این تسویه مالی حدود ۲۵ سال به طول خواهد انجامید.این دانشجو در ادامه گفت که پس از شنیدن این خبر از فرط شادی اشک ریخته چرا که دیگر نیاز نیست برای تمام عمرش صرفه‌جویی کند تا از عهده بازپرداخت وام برآید.کالج مورهاوس نیز با انتشار یک توئیت این خبر را اعلام نموده و سخاوت آقای اسمیت را تحسین کرد. وی پیشتر نیز به این دانشگاه کمک مالی کرده بود و در دیگر کارهای خیریه نیز دست دارد.کالج مورهاوس یک دانشگاه خصوصی مردانه در آتلانتا، جورجیا است. این موسسه یکی از معدود کالج‌های لیبرال سنتی مردان در ایالات متحده است.ویلیام جفرسون وایت، رهبر مبارزات مدنی این کالج را در سال ۱۸۶۷ تاسیس کرد. کالج مورهاوس بزرگ‌ترین دانشگاه تک‌جنسیتی مردانه در ایالات متحده در نیمه قرن بیستم محسوب می‌شد.مورهاوس یکی از دو کالج تاریخی سیاه‌پوستان در ایالات متحده است و بسیاری از رهبران مبارزات سیاه‌پوستان از جمله مارتین لوتر کینگ جونیور در آن تحصیل کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s