جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

ناخرسندی دولت ترامپ از آزادی عضو آمریکایی طالبان

ساعت 24- بنابر گزارش‌ها، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تلاش کرده بود مانع از آزادی طالب آمریکایی شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ تلاش کرده بود مانع از آزادی طالب آمریکایی شود.

جان والکر لیند آمریکایی که در سال ۲۰۰۱ در حال جنگ در صفوف طالبان در افغانستان دستگیر شد روز پنجشنبه با تصمیم دستگاه قضایی پیش از موعد مقرر آزاد شد. این تصمیم در آمریکا جنجال به پا کرد.

این عنصر آمریکایی طالبان که هم اکنون ۳۸ ساله است، به ۲۰ سال حبس محکوم شده بود و ۱۷ سال از حکم حبس خود را گذرانده است. بنابر اعلام روزنامه واشنگتن پست وکلای لیند اعلام کردند وی زندان فدرال‌ ایالت ایندیانا را روز پنجشنبه با حکم آزادی مشروط ترک کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت از وکلای دولت آمریکا پرسیده بود آیا راه قانونی برای ممانعت از آزادی لیند وجود دارد که آن‌ها جواب منفی دادند. ترامپ گفت: آنچه بیش از همه مرا آزار می‌دهد این است که او سخنان خود را در مورد ایجاد وحشت پس نگرفته و حالا ما باید اجازه دهیم از زندان خارج شود. آیا من باید از این بابت خوشحال باشم؟

پیش از آن هم مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد: لیند هنوز تهدیدی برای آمریکاست. این تصمیمی تکان دهنده و غیرقابل قبول است.

باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s