شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹

تظاهرات ضد آمریکایی در ژاپن همزمان با سفر ترامپ

ساعت 24- همزمان با سفر دونالد ترامپ به ژاپن، معترضان ژاپنی اقدام به برپایی تظاهرات خیابانی کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در توکیو پایتخت ژاپن همزمان با ورود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تظاهرات ضد آمریکایی برگزار شده است.

گفته شده در این تظاهرات شهروندان ژاپنی پلاکاردهایی را با شعار «نه به ترامپ» و «نه به پایگاه» در دست داشته‌اند.

اعتراضات علیه نظامیان آمریکایی مستقر در ژاپن همواره در این کشور در جریان بوده و تا کنون در دفعات متعددی ژاپنی‌ها با برپایی تظاهرات خیابانی خواستار برچیده شدن پایگاه‌های نظامی آمریکا شده‌اند.

در عین حال اعتراضات امروز ژاپنی‌ها که همزمان با سفر ترامپ صورت گرفته بار دیگر نارضایتی ژاپنی‌ها را نسبت به عملکرد و سیاست آمریکا در منطقه نشان می‌دهد.

قرار است ترامپ در جریان سفر چهار روزه خود به ژاپن در ارتباط با مسائل منطقه بویژه موضوع کره شمالی با نخست وزیر ژاپن و برخی دیگر از مقامات این کشور دیدار و گفتگو کند.

مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s