یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶

عوامل موثر بر بروز بی‌خوابی

بی خوابی

ساعت24 - ابزارهای الکترونیکی شما وقتی که روشن هستند، نور آبی ساطع می‌کنند که می‌تواند تولید طبیعی ملاتونین را سرکوب کند؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر سه ساعت پیش از خواب هم این ابزارها را خاموش کنید باز هم خواب‌تان به تاخیر خواهد افتاد.

ابزار‌های الکترونیکی شما وقتی که روشن هستند، نور آبی ساطع می‌کنند که می‌تواند تولید طبیعی ملاتونین را سرکوب کند؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر سه ساعت پیش از خواب هم این ابزار‌ها را خاموش کنید باز هم خواب‌تان به تاخیر خواهد افتاد. این عامل با استفاده از عینک‌های مخصوص رفع می‌شود.

اگر برای تنظیم  فشار خونتان دارو ی مدر مصرف می‌کنید ممکن است در طول شب از خواب بیدار شوید و به دستشویی بروید؛ اگر داروی ضد افسردگی مصرف کنید هم ممکن است سطح انرژی‌تان افزایش یابد و در زمان خواب، ساعت‌ها بیدار نگه‌تان دارد؛ این مشکل با تعیین درست زمان مصرف دارو‌ها حل می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s