سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶

پاسخگویی به درخواست‌های کارکنان ملی حفاری از طریق میز خدمت

خبر

ساعت24 - رئیس بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی حفاری ایران گفت: به‌منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک و تکریم ارباب رجوع، از این پس پیگیری و پاسخگویی به درخواست‌های کارکنان و مراجعان به این شرکت از طریق میز خدمت دنبال می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، رحیم بروایه در این باره افزود: ایجاد میز خدمت در این سازمان با هدف تکریم ارباب رجوع، آسان‌سازی و شتاب‌بخشی در پیگیری‌ها و ارائه پاسخ مناسب، کاستن از تردد و اتلاف وقت و کاهش هزینه‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این اقدام بدون شک رضایتمندی کارکنان بخش‌های مختلف شرکت و همچنین مراجعه کنندگان خارج از شرکت را در پی دارد، اظهار کرد: میز خدمت در شرکت ملی حفاری ایران در کارگاه شماره یک شرکت مستقر است.

رئیس بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی حفاری ایران افزود: با توجه به تاکید مدیرعامل این شرکت، همکاران ما در این بخش در نزدیک‌ترین زمان ممکن موارد طرح‌شده را پی جویی می‌کنند و نتیجه را به اطلاع مخاطبان خواهند رساند.

بروایه تصریح کرد: با توجه به ماهیت کار اداره بازرسی و پاسخگویی به شکایت شرکت ملی حفاری، میز خدمت به عنوان زیرمجموعه این اداره تعریف شده و تلاش بر این است تا از این طریق در وقت، رفت‌وآمد کارکنان، مراجعان و هزینه‌های مربوط به آن صرفه‌جویی شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s