دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳

سناتور دموکرات: خروج از برجام، کاری «احمقانه» بود

ساعت 24- یک سناتور دموکرات آمریکایی تصمیم دولت «دونالد ترامپ» برای خروج از توافق هسته ای با ایران را احمقانه توصیف کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک سناتور آمریکایی به اخبار منتشر شده در مورد افزایش میزان اوانیوم غنی شده در ایران واکنش نشان داد.

سناتور «پاتریک لیهی» دموکرات از مخالفان «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از سیاست های واشنگتن، خروج وی از برجام را که موجب محدود شدن توان هسته ای ایران می شد اقدامی «احمقانه» دانست.

وی که در نمایشگاه هوایی در پاریس با خبرنگار آسوشیتدپرس سخن می گفت تاکید کرد با این تصمیم نادرست ترامپ، اکنون برای آمریکا جلوگیری از اقدامات ایران سخت تر شده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در نشست خبری که در مجتمع هسته‌ای آب سنگین اراک برگزار شد، اظهار داشت: ششم تیرماه (۲۷ ژوئن) از مرز تولید ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده عبور خواهیم کرد و علاوه بر آن، افزایش تولید به شدت بالا خواهد رفت و ما بعد از عبور از ۳۰۰ کیلوگرم، سرعت افزایش اورانیوم غنی شده با درجه پایین را از ۳.۶۷ درصد بیشتر خواهیم کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s