پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

احتمال کاهش نرخ بهره فدرال‌رزرو / وال‌استریت رشد کرد

ساعت24 -شاخص اس اند پی ۵۰۰ پس از این که فدرال‌رزرو دیشب از احتمال کاهش نرخ بهره در سال جاری خبر دو باعث شد بازارها آرام شوند، به رکوردزنی نزدیک شد.

به گزارش رویترز، چهارشنبه شب، شاخص اس اند پی ۵۰۰ پس از اینکه فدرال‌رزرو دیشب از احتمال کاهش نرخ بهره در سال جاری خبر داد و باعث شد بازارها آرام شوند، به رکوردزنی نزدیک شد.

احتمال کاهش نرخ بهره، نگرانی‌های سرمایه‌گذاران از اینکه جنگ تجاری آمریکا و چین باعث کند شدن رشد اقتصادی خواهد شد را کاهش داد.

فدرال‌رزرو در بیانیه‌ای خود که در پایان اجلاس سیاست‌گذاری ۲ روزه آن بامداد امروز منتشر شد، همان‌طور که انتظار می‌رفت، نرخ بهره را ثابت نگاه داشت، اما اعلام کرد اقدامات مقتضی برای حفظ رشد اقتصادی را به کار خواهد گرفت و اشاره کرد در ادامه ۲۰۱۹ نرخ بهره را نیم درصد کاهش خواهد داد.

این باعث شد شاخص‌های اس‌اندپی و داوجونز تا نزدیکی رکوردهای تاریخی خود که در ماه آوریل ثبت کرده بودند رشد کنند و فاصله خود با بالاترین سطح تاریخ معاملات را به کمتر از ۱ درصد برسانند.

در این میان سهام بخش مالی با افت ۰.۲ درصدی بخش بانکی، ۰.۲ درصد پایین آمد؛ نرخ بهره پایین‌تر، نرخ سود بانک‌ها را کاهش می‌دهد.

میانگین صنعتی داو جونز ۰.۱۵ درصد رشد کرد و به ۲۶۵۰۴.۲۷ واحد رسید. اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۰.۳۰ درصد رشد کرد و به ۲۹۲۶.۴۴ واحد رسید. کامپوزیت نزدک با افزودن ۰.۴۲ درصد، به ۷۹۸۷.۳۲ واحد رسید.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s