پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

هشدار پوتین درباره حمله آمریکا به ایران

ساعت 24-

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنج‌شنبه (امروز) در یک جلسه پرسش و پاسخ هشدار داد که اقدام نظامی آمریکا علیه ایران پس از حادثه اخیر در دریای عمان برای منطقه فاجعه بار خواهد بود.

وی گفت: ما چنین چیزی نمی‌خواهیم. هر گونه اقدام نظامی آمریکا منجر به خشونت و سیل پناهندگان در منطقه خواهد شد.

پنج‌شنبه گذشته دو نفتکش در دریای عمان که یکی متعلق به ژاپن و دیگری متعلق به نروژ هدف قرار گرفتند و دچار حریق شدند.

مقامات آمریکایی بلافاصله پس از وقوع این حادثه ایران را مسئول خواندند و حتی وزارت دفاع این کشور تصاویری منتشر و ادعا کرد این تصاویر نشان دهنده یک قایق نیروی دریایی ایران است که به کشتی ژاپنی کوکوکا کاریجس نزدیک می‌شود.

این ادعا در حالی مطرح شد که تاکنون هیچ مرجع و نهاد بین‌المللی دست داشتن ایران در حادثه دریای عمان را تائید نکرده و حتی گزارشی درباره جزئیات حمله منتشر نکرده است. اغلب کشورهای جهان، به‌ویژه اروپایی‌ها نیز از اسناد ادعایی واشنگتن متقاعد نشده و خواستار ارائه مدارک معتبر و بیشتری هستند.

همچنین ژاپن که کشتی‌اش در این حادثه هدف قرار گرفت، تاکید دارد که صرف ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در این حمله متقاعد کننده نیست و از آمریکا خواسته است تا اسناد بیشتری برای اثبات اتهامش ارائه کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s