چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸

استعفای یکی از نزدیکان بن سلمان از یکی از مناصب خود

ساعت 24-یکی از نزدیکان جنجالی ولی‌عهد سعودی که از حوزه نظامی‌گری وارد حوزه ورزش شده بود، از یکی از مناصب خود استعفا کرد.

 «ترکی آل الشیخ» از نزدیکان جنجالی «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی، بتازگی از یکی از مناصب ورزشی خود استعفا کرد.

روزنامه الشرق الاوسط امروز چهارشنبه (26 ژوئن) نوشت، «ترکی آل الشیخ، رئیس هیئت سرگرمی عربستان سعودی از ریاست کنفدراسیون فوتبال عربی استعفا کرد». 

طبق این گزارش، ترکی آل الشیخ در توییترش نوشت «بعد از پایان سال نخست قهرمانی عربی در دور جدیدش و موفقیت بزرگی که حاصل کرد، استعفای خود را اعلام و برای همه و رئیس جدید آرزوی توفیق می‌کنم». 

او همچنین از ریاست افتخاری دو باشگاه فوتبال الوحده و التعاون عربستان سعودی نیز استعفا کرد تا این گمانه را به یقین نزدیک کند که او از فعالیت‌های جنجالی فوتبالی در حال کناره‌گیری است. این کناره‌گیری بعد از فعالیت گسترده او در فوتبال مصر و پول‌پاشی وی در این عرصه است.

ترکی آل الشیخ نظامی سابق در وزارت کشور سعودی با درجه سروانی بود که با به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، مشاور دیوان پادشاهی با رتبه وزیر شد.

مسئولیت‌های او در حوزه ورزش و سرگرمی بارها جابه جا شده و هیچ مزیتی جز اینکه دوست نزدیک ولی‌عهد سعودی است، ندارد.

شبکه الجزیره بیست‌وچهارم ژوئن (دو روز پیش)‌ در گزارشی در خصوص نزدیکان بن سلمان نوشت، ملک سلمان شاه سعودی، «آل الشیخ» را پیشتر رئیس هیأت ورزش سعودی منصوب کرد و ولی‌عهد نیز امکانات و بودجه فراوانی را در اختیار او گذاشت تا تیم ورزشی جدیدی را تأسیس کند. اما او پول‌ها را به مصر برد و در ورزش این کشور سرمایه‌گذاری و در آنجا جنجال به پا کرد و آن‌جا نیز موفقیت قابل ذکری به دست نیاورد. سپس از منصب خود برکنار و به ریاست «هیأت تفریحات و سرگرمی» سعودی گمارده شد.

آل الشیخ اکنون رئیس هیئت سرگرمی در عربستان سعودی است که در آنجا نیز انتقادهای زیادی برانگیخته است. 

شبکه خبری بی.بی.سی عربی چهار روز پیش (22 ژوئن 2019) در گزارشی با تیتر «آیا ترکی آل الشیخ در فهم اینکه سعودی‌ها چه تفریحی می‌خواهند، اشتباه کرده؟» نوشت: کاربران سعودی توییتر نظرات خود را درباره فعالیت‌های سرگرمی و تفریحی که هیئت سرگرمی کشورشان ارائه می‌کند، اعلام کرده‌اند. آنها بروشنی از ماهیت این فعالیت‌ها گله‌مند هستند و تمایل دارند که تنوع بیشتری شاهد باشند. آنها برای بیان نارضایتی‌های خود سه هشتگ در توییتر ساخته‌اند که هر سه مستقیم و غیرمستقیم مرتبط با ترکی آل الشیخ است. 

بی.بی.سی عربی نوشت، «ترکی آل الشیخ، ترکی آل الشیخ محمد عبده و فاهم الترفیه» سه هشتگی است که برای ابراز نارضایتی‌ها از رئیس هیئت تفریح و سرگرمی عربستان ساخته شد. بی.بی.سی به نقل از یک کاربر سعودی نوشت، ظاهرا ترکی آل الشیخ تفریح را اشتباه فهمیده است. مردم رقاص‌خانه و کنسرت و بی‌عفتی نمی‌خواهند... خدا از این منصب بَرَش دارد و شخص فرهیخته‌ای مثل احمد الشقیری را جای او بگذارد. کاربر دیگری نوشته است که آقای ترکی الشیخ، تفریح به معنای خشمگین کردن خدا نیست. در مقابل نعمت‌هایی که خدا داده، جزایش ترانه و رقص و ... نیست. ظاهرا معنای تفریح را اشتباه متوجه شده‌ای. 

شبکه الجزیره در گزارشی که در خصوص نزدیک‌ترین افراد به محمد بن سلمان منتشر کرده، درباره آل الشیخ نوشت: دیوید هِرست نویسنده انگلیسی در خصوص او اعتقاد دارد که ترکی آل شیخ از لحاظ تاریخی به وهابیت ارتباط دارد اما رفتارهایش با این گروه و دین اسلام تناسخی ندارد. تمامی هم و غم او پول خرج کردن است و این با جوهره اسلام تعارض دارد

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s