پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵

جهانگیری: آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند نمی‌دانند نظام تضعیف می‌شود؟/همبستگی داخلی باطل السحر همه تهدیدات دشمنان است/استانداران و فرمانداران از رأی مردم حراست کنند

جهانگيري

ساعت 24-معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ترمیم و تقویت سرمایه اجتماعی مهم‌ترین مسئله ماست، در دولت آقای هاشمی زمانی که استاندار بودیم، رهبری به ما گفتند شما استانداران، رؤسای جمهور استان هستید. شما چشم بینا و گوش شنوای نظام هستید، باید خوب بشنوید. شنیدن حرف مردم برای ما راهگشاست.

 اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در همایش فرمانداران سراسر کشور، گفت: کشور در شرایط ویژه‌ای است و باید اقدامی کنیم تا در برابر تحریم‌ها منفعل نباشیم.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه به کشورمان از سوی آمریکا تصریح کرد: بی سابقه‌ترین تحریم‌ها بر کشور اعمال شد تا مردم را تحت شدیدترین فشارها قرار دهند.

اهم اظهارات معاون اول رئیس جمهور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* اقدام دیگر دشمنان این بود که امنیت منطقه را برهم بزنند. اسرائیل جز در منطقه‌ای ناامن امکان حیات ندارد؛ لذا ناامن کردن منطقه تبدیل به راهبرد دشمن شده است.

* راهبرد ما در مقابل دشمن، مقاومت است. ایران همواره حافظ ثبات منطقه است.

*آمریکا اعلام کرده بودند که پایان سال ۹۷ سال پایان جمهوری اسلامی ایران است چراکه آن‌ها می‌خواستند در سایه جنگ داخلی به دنبال خروجشان از برجام، ایران به بهمن ۹۷ نرسد، اما در همه اقداماتشان شکست خوردند.

*دستگاه‌های دولتی باید بتوانند با نخبگان ارتباط جدی داشته باشد، یکی از نقاط ضعف ما همین است که ارتباط خوبی با نخبگان نداریم.

*ترمیم و تقویت سرمایه اجتماعی مهم‌ترین مسئله ماست، در دولت آقای هاشمی زمانی که استاندار بودیم، رهبری به ما گفتند شما استانداران، رؤسای جمهور استان هستید. شما چشم بینا و گوش شنوای نظام هستید، باید خوب بشنوید. شنیدن حرف مردم برای ما راهگشاست.

* قدرت دولت در مرحله اول، قدرت نرم دولت است، قدرت نرم دولت از جنس داشتن نفوذ در قلب مردم مقبولیت در نزد آنهاست.

*دشمنان کشور با همه رسانه‌های خود به دنبال این هستند که نشان دهند دولت نمی‌تواند کارهای خود را به پیش ببرد، عده‌ای هم آگاهانه یا ناآگاهانه در داخل کشور می‌خواهند نشان دهند دولت ناکار آمد است اما آیا فکر نمی‌کنند با ناکارآمد نشان دادن دولت، نظام تضعیف می‌شود و اگر مردم از آن‌ها روی گردان شوند رو به آن‌ها نمی‌آوردند.

* همبستگی داخلی باطل السحر همه تهدیدات دشمنان  است، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پیشروی ما مسأله انتخابات است. انتخابات برای ما همواره مهم است، در چنین منطقه‌ و کشوری هستیم که مسئولانش با رای مردم انتخاب می‌شوند.

* انتخابات می‌تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد، انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می‌کند. مکررا در تاریخ داریم که نتیجه انتخابات دشمن را مایوس کرده است.

*فرمانداران و استانداران با قدرت اقدامات خود را انجام دهند و باید از رای مردم به عنوان حق الناس به طور کامل حراست کنند.

نظرات

  • جاسم ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۲:۵۹
    0 0
    جناب معاون اول خالق ارز۴۲۰۰ عملکرد دولت و همکاران و مدیران نالایق نجومی شما دولت و نظام را تضعیف کرده اند شما فرار به جلو نکنید؟سفره مردم را کوچک کردید و هیچ نظارتی بر قیمت خودرو- شیرگاو و گوشت بز ....ندارید

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s