سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

کره جنوبی 300 نظامی دیگر در خلیج عدن مستقر می‌کند/ایا سئول به ائتلاف آمریکا پیوست؟

ساعت 24-در بحبوحه گمانه زنی‌ها درباره حضور کره جنوبی در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس، خبرگزاری یونهاپ گزارش داد که کره جنوبی قصد دارد 300 نیروی نظامی دیگر به خلیج عدن و سواحل سومالی اعزام کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره جنوبی گزارش داد که در بحبوحه گمانه‌زنی‌ها برای ماموریت دریایی کره جنوبی در تنگه هرمز، سئول قصد دارد ۳۰۰ نیروی نظامی دیگر به خلیج عدن و آب‌های سومالی اعزام کند.

براساس گزارش یونهاپ، یگان سی‌ام «واحد نظامی چئونگا» قرار است اواخر روز سه شنبه از سواحل جنوبی کره جنوبی عازم خلیج عدن شود. مأموریت این یگان مقابله با دزدان دریایی در سواحل سومالی به مدت ۶ ماه است که از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد. 

کره جنوبی از سال ۲۰۰۹ در قالب یک مأموریت دریایی مشترک در خلیج عدن نیروی نظامی مستقر کرده است. 

براساس گزارش اسپوتنیک، خبر اعزام نیروی نظامی به خلیج عدن در حالی منتشر شده است که گمانه زنی‌هایی درباره حضور کره جنوبی در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز منتشر شده است. 

هفته گذشته آمریکا اعلام کرد که از ۶۰ کشور برای حضور در این ائتلاف دعوت کرده است اما تا کنون فقط انگلیس و استرالیا رسما اعلام کرده‌اند که به این ائتلاف ملحق خواهند شد.

دولت ژاپن نیز از سوی واشنگتن برای مشارکت در این ائتلاف تحت فشار قرار گرفته است اما اخیرا خبرگزاری کیودو به نقل از مقامات ارشد دولت توکیو گزارش داد که ژاپن به جای تنگه هرمز موافقت کرده است که به تنگه باب‌المندب بین یمن و شاخ آفریقا نیروی نظامی اعزام کند. 

دولت ژاپن اعلام کرده است که به خاطر ملاحظاتش در روابط خود با تهران تمایلی به پیوستن به ائتلاف آمریکا در خلیج فارس ندارد. 

علاوه بر متحدان آمریکا در آسیا، کشورهای اروپایی نیز تمایل چندانی برای مشارکت در ماموریت پیشنهادی آمریکا در تنگه هرمز ندارند. 

شبکه «اسکای نیوز» اخبرا به نقل از چند منبع فرانسوی گزارش داد که پاریس به انگلیس اعلام کرده است که آنها (لندن و پاریس) می‌توانند هدایت ماموریت دریایی برای افزایش امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز را برعهده بگیرند.

دو منبع دولتی فرانسوی به این شبکه گفته‌اند که فرانسه از متحدان اروپایی خود خواسته در  ائتلاف اروپایی شرکت کنند و به آنها توصیه کرده است که هیچ اقدامی در راستای تلاش‌های آمریکا برای رهبری این ائتلاف انجام ندهند و در عوض منتظر اقدام متحدان اروپایی باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s