سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵

فوت بیش از ۵ هزار نفر با موتورسیکلت در کشور

ساعت24- فرمانده انتظامی لرستان گفت: سه درصد جان باختگان تصادفات کشور مربوط به این استان است.

 سردار حاجی محمد مهدیان نسب  فرمانده انتظامی لرستان گفت: سه درصد جان باختگان تصادفات کشور مربوط به این استان است.

 مهدیان نسب در مراسم افتتاح پاسگاه انتظامی روستای شیروان بخش مرکزی بروجرد افزود: پنج هزار و ۸۶۰ نفردر کشور با موتورسیکلت جان خود را از دست داده اند که این افراد از سنین فعال در جامعه هستند.

او اظهار داشت: با توجه به اعمال برخوردهای انتظامی ۶ هزار موتور سیکلت در پارکینگ‌های لرستان توقیف هستند.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به اینکه ۲۸۰ نقطه حادثه خیز در استان لرستان وجود دارد، اظهار داشت: با جاری شدن سیل در فروردین ماه لرستان نقاط حادثه خیز به علت خرابی جاده‌ها افزایش داشته است.

سردار مهدیان نسب افزود: برای پیشگیری از حوادث رانندگی نصب سامانه‌های هوشمند در جاده‌ها و خیابان‌های لرستان ضروری است.

او  گفت: فرماندهی انتظامی لرستان ۵۰۰ شهید و یک هزارو ۲۰۰ جانباز و ۵۸ آزاده داریم که تعدادی از شهدا مربوط به مبارزه با مواد مخدر است.

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: در یک بازدید از ۲ خیابان در شهر بروجرد ۱۴۷ دستگاه موتور سیکلت رصد شده که از کلاه ایمنی استفاده نکرده بودند و ۲۴ دستگاه خلاف جهت حرکت می‌کردند.

سرهنگ مهدی پور غلامحسین با اشاره به اینکه سه عامل برای پیشگیری از تصادفات موثر است، افزود: یکی از عوامل موثر در پیشگیری از تصادفات اعمال قانون توسط راهنمایی و رانندگی است و ۲ عامل دیگر یکی فرهنگ سازی و دیگری مهندسی ترافیک است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s