چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

شناسایی و انهدام گروه‌های حامی مالی داعش در 9 منطقه در روسیه

ساعت24-سرویس امنیت فدرال روسیه از شناسایی و انهدام گروه‌های حامی مالی داعش در 9 منطقه در این کشور خبر داد.

سرویس امنیت فدرال روسیه روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که این سازمان به همراه کمیته تحقیقات روسیه فعالیت گروهی از شهروندان روسی که در حال جمع‌آوری بودجه برای گروه تروریستی «داعش» بودند را خنثی کردند.

براساس گزارش خبرگزاری «تاس»، این گروه در مناطقی از تیومن، استاوروپول، کراسنودار، تاتارستان،  اینگوشتیا، قره‌چای و چرکس، کاباردینو-بالکاریا، سن‌پترزبورگ و مسکو فعالیت داشتند. اعضای این گروه از طریق اینترنت و پیام‌های تلگرامی، از دو سازمان تروریستی «داعش» و «امارت قفقاز» حمایت مالی می‌‌کردند.

امارت قفقاز یک سازمان تندروی بنیادگرا اسست که در منطقه جنوب غربی روسیه فعال است.

سرویس امنیت فدرال روسیه گفت، این گروه تحت لوای خیریه، 92 هزار دلار جمع‌آوری و برای انجام جنایات تروریستی در سوریه به خارج از کشور منتقل کردند.

این گروه بیش از صد حامی داشت و دو مظنون این گروه در یک عملیات ضد تروریستی در « کاباردینو-بالکاریا» دستگیر شدند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s