پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

آمریکا چندین فرد و نهاد روسیه را تحریم کرد

ساعت 24 -وزارت خزانه‌داری آمریکا چندین فرد روس و اوکراینی و 7 شرکت روسی را در ارتباط با امنیت سایبری تحت تحریم قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۱۷ شهروند روس و اوکراینی و همچنین ۷ شرکت روس را در ارتباط با «امینت سایبری» تحریم کرد.

به نوشته پایگاه خبری «بلومبرگ»، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعضای یک گروه هکر روس  را به اتهام سرقت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از طریق انتشار ویروس‌های اینترنتی مورد تحریم قرار داد.

این تحریم‌ها شامل «ماکسیم یاکوبتس» رهبر این گروه است که به ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا از کارکنان سرویس امنیتی فدرال آمریکا است. وزرات امور خارجه آمریکا جایزه‌ای ۵ میلیون دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود تعیین کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا طی بیانیه‌ای مدعی شد: «این اولین جرم سایبری نیست که به دولت روسیه گره خورده است. دولت ایالات متحده آمریکا چنین فعالیت‌هایی از سوی دولتی دیگر یا به نیابت از آن را تحمل نمی‌کند و همه طرف‌های مسئول را پاسخگو می‌داند».

این وزارت‌خانه آمریکایی همچنین مدعی شد گروه هکرهای روس با استفاده از بدافزاری به نام «دریدکس» توانسته به اطلاعات مالی بانک‌ها و مؤسسات ۴۰ کشور مختلف رخنه کند.

فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s