چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱

سفارت ایران در بغداد: تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان

ساعت24-سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در اطلاعیه‌ای از ارائه تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان خبر داد.

 سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای تحکیم مناسبات دوستانه و برادرانه بین دولت و ملت‌های ایران و عراق و تردد آسان‌تر اتباع دو کشور، اقدام به تمدید تسهیلات ویژه تردد برای اتباع عراقی عازم ایران کرده است.

براساس این اطلاعیه از تاریخ ششم اسفند سال جاری (۱۳۹۸) تا چهارم خرداد ۱۳۹۹ (مصادف با ماه‌های رجب، شعبان و رمضان)‌ مهر ورودی پلیس گذرنامه مستقر در مبادی ورودی به خاک جمهوری اسلامی ایران به منزله روادید با مدت اقامت یک ماهه اتباع عراقی تلقی خواهد شد و نیازی به دریافت روادید در بازه زمانی مذکور نیست.

در این اطلاعیه آمده است: از آنجا که در گذشته تسهیلات مذکور با استقبال قابل توجهی از سوی مردم دو کشور مواجه شد، با تلاش مضاعف به عمل آمده این تسهیلات به صورت عمل متقابل برای اتباع دو کشور در این بازه زمانی اجرایی می‌شود و این همکاری‌ها گام بسیار مهمی در مسیر تردد آسان، تعاملات افزون‌تر دو کشور و تحکیم پیوندهای بین آنها خواهد بود.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s