پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

هشدار پلیس فتا: با اسکرین شات و کارت به کارت کلاهبرداری می‌کنند

خبر

ساعت24-پلیس آگاهی استان از کلاهبرداری ها با ترفند کارت به کارت و اسکرین شات به شهروندان اصفهانی هشدار داد.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: برخی از کلاهبرداران با اسکرین شات گرفتن پیامک با سرشماره یک بانک خاص و ارسال برای شهروندان، آنها را فریب داده وحساب بانکی افراد را خالی می کنند.

سرهنگ حسین ترکیان افزود: همچنین در برخی موارد با اسکرین شات از وجوه ارسالی به شهروندان ، افراد را فریب و اجناسی را دریافت می کنند ومتواری می شوند که توصیه می شود قبل از تحویل اجناس حساب بانکی خود را کنترل و از واریز شدن وجه به حساب مطمئن شوند.

وی گفت: روزانه بسیاری از شهروندان برای پیگیری  درخصوص تخلیه حسابشان از طریق کلاهبرداران به پلیس مراجعه می کنند.

این مقام انتظامی افزود: کلاهبرداران پس از جلب اعتماد افراد با ترفندهای خاص ازجمله برنده شدن در قرعه کشی بانک یا همراه اول و دیگر موارد افراد را فریب  داده داده اند.

وی گفت: شهروندان آگاه باشد درصورتیکه در قرعه کشی برنده شوند نیازی به حضور در عابر بانک و کارت به کارت کردن نیست و بدانند رمز و کدی که از طریق بانک بر روی گوشی آنها ارسال می شود محرمانه است و رمز خود رابه افراد ناشناس ندهند.

منبع: صداو سیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s