چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰

دکتر میثم شکری ساز کیست و آیا کلاهبرداری جدید است؟

ساعت 24-میثم شکری ساز که در سال 1365 در شهر اصفهان به دنیا آمد و پس از پایان دبیرستان رشته مهندسی صنایع را برای تحصیل انتخاب کرد، و پس از پایان تحصیلات در مقطع کارشناسی، رشته MBA را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد و توانست از دانشگاه امیر کبیر در این رشته فارغ التحصیل شود. علاوه بر این MBA را در دانشگاه اشتنبایس آلمان نیز گذرانده است و در حال حاضر دارای دکتری کارآفرینی است.

میثم شکری ساز که در سال 1365 در شهر اصفهان به دنیا آمد و پس از پایان دبیرستان رشته مهندسی صنایع را برای تحصیل انتخاب کرد، و پس از پایان تحصیلات در مقطع کارشناسی، رشته MBA را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد و توانست از دانشگاه امیر کبیر در این رشته فارغ التحصیل شود. علاوه بر این MBA را در دانشگاه اشتنبایس آلمان نیز گذرانده است و در حال حاضر دارای دکتری کارآفرینی است.

دکتر میثم شکری ساز از مشاوران برجسته و شناخته شده حوزه مدیریت ، ارتباطات ، بازاریابی و منابع انسانی است و علاوه بر آن مدیریت هلدینگ پارس پندار نهاد و زیر مجموعه های آن را نیز به عهده دارد. حوزه اصلی فعالیت وی آموزش مجازی است و کار خود را به شکل حرفه ای با راه اندازی موسسه آموزش مجازی پارس شروع کرده و در حال حاضر این موسسه بزرگترین موسسه آموزش مجازی در ایران محسوب می شود.

سوابق اجرایی و پژوهشی دکتر میثم شکری ساز

در مورد سوابق اجرایی ایشان می توان به ریاست کنسرسیوم ارزیابی و اعتبار سنجی شرکت ها (کاوش)، مدیریت مرکز شماره 3 جهاد دانشگاهی اصفهان و ریاست موسسه نشر دیجیتال پارسیان دانش پندار علم گستر، ریاست پایگاه خبری پژوهش نیوز اشاره کرد. وی در زمینه موضوعات پژوهشی نیز آثار مختلفی دارد و ده ها مقاله و پژوهش علمی از وی منتشر شده است.

 

از جمله پژوهش های و که برخی از آنها در کنفرانس های بین المللی نیز ارائه شده اند، می تواند به این موارد اشاره کرد:

  • بررسی میزان تاثیر محرک های محیطی بر قصد تجارت اجتماعی با توجه به نقش میانجی تجربیات مشتریان مجازی کنفرانس بین المللی در قرن بیست و یکم ( در ایتالیا) 1397
  • شناسایی و رتبه بندی موانع کار آفرینی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی
  • بررسی جهت گیری کارآفرینانه و قابلیتهای بازاریابی بر عملکرد سرمایه گذاریهای جدید شرکت
  • ارزیابی و اولویت بندی موانع ارتباط بین صنعت و دانشگاه و ارائه راهکارهائی جهت رفع این موانع
  • تاثیر آموزش الکترونیکی در فرهنگ کارآفرینی ” بررسی مشکلات و رفع موانع “فصلنامه فرهنگی و هنری اندیشه هنر
  • عوامل موثر بر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تجارت الکترونیک بر رشد اقتصادی شرکت های کارآفرین
  • پروسه تعیین بازار هدف در بازاریابی و فروش محصولات اسنوا
  • کاهش نرخ SEU برای FPGA های مبتنی بر SRAM در کاربردهای فضایی
  • بهبود کارایی شبکه های سیار موردی مبتنی بر ترغیب گره ها به همکاری و کنترل ازدحام در شبکه

وی علاوه بر سوابق اجرایی و پژوهشی، سوابق همکاری با سازمان های و دانشگاه های مختلف را نیز دارد، که از جمله آنها می توان به همکاری با جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه پیام نور، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، اتاق بازرگانی و صنایع و تجارت اصفهان ، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ده ها سازمان و مرکز دیگر اشاره کرد.

همانطور که اشاره شد دکتر میثم شکری ساز ترجمه و تالیف چندین کتاب در زمینه های مختلف مدیریتی و بازاریابی را نیز در کارنامه خود دارد. لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، دانشگاه صنعتی اصفهان ، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف از دیگر مواردی است که به دلیل تلاش و نقش موثر ایشان در حوزه آموزش دریافت کرده اند.

یکی دیگر از سوابق اجرایی وی مربوط به اجرای طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست است. میثم شکری ساز یک قهرمان بازی شطرنج  بوده و سخنران انگیزشی، نویسنده کتاب های مدیریتی می باشد.

علاوه بر این دکتر میثم شکری ساز بیش از ده ها کتاب در زمینه های مختلف را ترجمه کرده است که آثار ارزشمندی برای جامعه علمی کشور است. از کتاب های وی می توان به مذاکره با دست های خالی، استوار، بازاریابی و کسب و کار اسلامی، به کانادا خوش آمدید، سیاحت و مهاجرت تحصیلی و شغلی از دیدگاه اسلام، روابط فرد و سازمان، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، بازاریابی نوگرا، رازهای بازاریابی قدرتمند، بازاریابی گوریلی، تویی که ذهن برنده ای، آسایش در آرامش، فراتر از استراتژی، توهم باهوشی 1 و توهم باهوشی 2 اشاره کرد.

اتهام جعل مدرک

از آنجایی که حوزه اصلی فعالیت دکتر میثم شکری ساز آموزش است، وبسایتی که بدون مجوز و به صورت غیرقانونی مدارک جعلی معادل دانشگاهی ارایه می کرد و برای فریب مردم با سو استفاده از آدرس وبسایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری (www.msrt.ir) اقدام به تبلیغات گسترده کرده بود، اکاذیبی در مورد فعالیت های علمی برخی از کارآفرینان برجسته آموزشی کشور از جمله آقای میثم شکری ساز توسط این وبسایت منتشر شده بود که به تشخیص مقام محترم قضایی به دلیل انتشار محتوای مجرمانه و ریاست کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه و شکایت آقای میثم شکری ساز وبسایت msrt.com فیلتر شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s