کد خبر: 543179
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴

ساعت24-سخنگوی کرملین با بیان اینکه هر تحریم یا محدودیت جدید آمریکا را به شکل مشابه پاسخ می‌دهد، گفت اما این روسیه نبود که دور جدید تبادل تحریم‌ها بین دو کشور را شروع کرد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) درباره هرگونه تحریم جدید آمریکا علیه این کشور هشدار داد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین تاکید کرد هر تحریم یا محدودیت جدیدی که توسط دولت ایالات متحده بر این کشور اعمال شود، با واکنش متقابل و مشابه مسکو مواجه خواهد شود.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در این باره توضیح داد: «ما طرفی نیستیم که این تبادل تحریم‌ها علیه یکدیگر را شروع کرد. شما می‌دانید این تاکتیک مورد علاقه آمریکاست. ما با آن موافق بوده و آن را قبول نداریم».

سخنگوی کرملین افزود: «اما اصل عمل متقابل، همیشه برای ما ثابت است. هر زمان که آمریکا دور جدیدی از تحریم‌های ضد روسی را اعمال کند، مسکو نیز مقابله به‌مثل خواهد کرد».

وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه‌ای ضمن اشاره به اخراج دیپلمات‌های خود از واشنگتن، گفت اشتغال اتباع روس در سفارتخانه آمریکا در مسکو به‌نوعی «کاری اجباری» محسوب می‌شد که از این به بعد، ایالات متحده از این فرصت بی‌بهره خواهد ماند.

بر این اساس، مسکو همچنین درباره پاسخ به اخراج دیپلمات‌هایش از جمهوری چک نیز گفت که سفارتخانه این کشور در روسیه دیگر نمی‌تواند اتباع روس را استخدام کند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی