اتفاقات باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود + تصاویر

ساعت 24-در کشور هند می‌توان چیزهای بسیار عجیب و غریبی از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل تندهای کشنده و حتی فیل‌های انتقام جو ببینید، اما موضوعات عجیب تری نیز در این کشور آسیایی اتفاق می‌افتند.

در سال‌های اخیر هند خود را به عنوان یکی از اقتصادهای نوظهور موفق جهان معرفی کرده است، اما جمعیت غیر قابل کنترل و اقتصاد رو به رشد این کشور باعث شده که هند با چالش‌های جدید و عجیبی در زمینه بوروکراسی، زیرساخت‌ها و حتی جرائم کوچک و بزرگ مواجه شود که به شدت فرهنگ منحصربفرد و البته متنوع این کشور را تحت تاثیر قرار داده اند. در این کشور آسیایی می‌توان چیزهای بسیار عجیب و غریبی از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل تندهای کشنده و حتی فیل‌های انتقام جو ببینید، اما موضوعات عجیب تری نیز در این کشور آسیایی اتفاق می‌افتند.

در ادامه به تعدادی از این اتفاقات و چیزهای تعجب برانگیز که تنها در کشور هند وجود دارند اشاره خواهیم کرد. دانستن این اتفاقات خالی از لطف نخواهد بود پس با ادامه‌ی متن همراه باشید.

۱- در هند برخی از والدین از روش «القای زایمان» (induce labor) برای به دنیا آوردن نوزادان در اوقات خوش یمن استفاده می‌کنند

در هند، والدین خرافاتی با استفاده از روش‌هایی مانند سزارین یا القای زایمان، که در واقع روشی برای تحریک رحم به منظور به دنیا آوردن فرزند قبل از موعد است، سعی می‌کنند نوزادان خود را در زمان‌هایی که به نظر آن‌ها خوش یمن است به دنیا بیاورند. برخی از هندی‌ها بر این باورند که به دنیا آمدن یک نوزاد در زمانی خاص باعث می‌شود وی آینده بهتری داشته باشد.

2- در هند فیل‌ها برای انتقام از انسان‌هایی که آن‌ها را اذیت کرده اند، بر می‌گردند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

بعد از اینکه یک قطار با یک فیل برخورد کرد و باعث مرگ وی شد، دسته‌ی فیل‌ها در محل تجمع کرده و قصد ترک جسد فیل مرده را نداشتند. مسئولین راه آهن نتوانستند فیل‌ها را فراری دهند و تیم تعقیب و شکار فیل‌ها از بنگال به محل فراخوانده شدند. این تیم موفق شدند که فیل‌ها را متفرق سازند، اما بعد از مدتی فیل‌ها برگشته و به روستای محل کشته شدن فیل حمله کردند. در نتیجه‌ی این شورش فیل‌ها به بیش از ۱۰ خانه آسیب شدید رسید.

3- خانواده‌های هندی کارآگاهانی را قبل از مراسم عروسی استخدام می‌کنند تا در مورد عروس و داماد و سابقه‌ی آن‌ها تحقیق کنند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

بسیاری از مردم هند قبل از مراسم عروسی کارآگاهانی را استخدام می‌کنند تا زوایای پنهان زندگی گذشته‌ی عروس و داماد مورد نظر را برای آن‌ها کشف کند. این کار چنان پردرآمد است که آژانس‌های کارآگاهی قبل از عروسی بسیاری در کشور هند تاسیس شده اند.

4- در هند درب ورودی برخی بانک‌ها قفل ندارد

شانی شینگناپور (Shani Shingnapur) دهستانی کوچک در ایالت ماهاراشترا (Maharashtra) در هند است که خانه‌های آن درب و قفل ندارند، زیرا ساکنان آن بر این باورند که خانه‌های آن‌ها توسط خدای شانی (Lord Shani) محافظت می‌شود. اولین بانک این دهستان که در سال ۲۰۱۱ و با نام یو سی او بانک (UCO Bank) افتتاح شد نیز هیچ قفلی بر درب ورودی خود نداشت.

5- در هند سالانه میلیون‌ها تن غلات در انبارها از بین می‌رود در حالی که هزاران نفر به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست می‌دهند

سالانه ۶ میلیون تن از غلات هند که ارزشی بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار دارد در انبارها فاسد می‌شود در حالی که ۴۳ درصد کودکان زیر ۵ سال در این کشور وزنی کمتر از وزن متعادل دارند و روزانه بیش از ۳.۰۰۰ کودک به دلیل نارسایی‌ها و بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه جان خود را از دست می‌دهند.

6- برخی مردان هندی هزاران دلار برای داشتن پیراهن‌هایی از جنس طلا خرج می‌کنند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

یک تاجر هندی به نام داتا فیوگی (Datta Phuge) مبلغ ۲۳۰.۸۸۸ دلار برای داشتن یک لباس طلایی هزینه کرده است. او در این باره به پونه میرور (Pune Mirror) چنین گفت: ” می‌دانم که خوش قیافه‌ترین مرد در دنیا نیستم، اما مطمئناً هیچ زنی نمی‌تواند با دیدن این پیراهن شگفت زده نشود» در سال ۲۰۱۱ نیز یک طراح لباس معروف به نام آمیتاب چاندل (Amitabh Chandel) گفته بود که یک پیراهن بافته شده از ابریشم، طلاو نگین‌های مروارید به ارزش ۹۳.۰۰۰ دلار را برای یک شاهزاده‌ی هندی تهیه کرده است.

7- یک گروه سارق در هند سعی کردند کامیونی پر از پیاز را به سرقت ببرند

در کشور هند مامورین پلیس از دزدیده شدن یک کامیون که بار آن پیاز بود جلوگیری کردند. هدف دزدان از این سرقت پیازها بود، زیرا در آن زمان قیمت سبزیجاتی مانند پیاز در کشور هند افزایش زیادی یافته بود.

8- در کشور هند ماموران کشف مردم آزاری وجود دارد که مردم را به خاطر ریختن آب دهان در مکان‌های عمومی جریمه می‌کنند

در کشور هند مامورانی استخدام شده اند که به آن‌ها «بازرسان تف انداختن» یا «کاشفان مردم آزاری» گفته می‌شود و همانطور که از نام آن‌ها نیز مشخص است وظیفه‌ی آن‌ها جریمه کردن افرادی است که در اماکن عمومی تف انداخته، ادرار کرده و یا به هر شکل دیگری اماکن عمومی را کثیف می‌کنند. بنا بر قانون به تصویب رسیده در سال ۲۰۰۶ در بمبئی آب دهان ریختن در مکان‌های عمومی بدون در دست داشتن ظرفی مخصوص برای آب دهان ممنوع است.

9- در هند مردم برای درمان آسم ماهی‌های زنده قورت می‌دهند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

خانواده گود (Goud) در هند ادعا می‌کند که درمانی خانگی را برای درمان بیماری آسم ابداع کرده است. در این روش درمانی، فرد مبتلا به آسم یک ماهی زنده که دارویی خاص در شکم آن قرار داده شده را می‌بلعد.

10- در هند کامیون‌ها همدیگر را به بوق زدن تشویق می‌کنند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

بر روی قسمت عقب اکثر کامیون‌های هندی عبارت «لطفا خوب بوق بزن» نوشته شده است. این پیام خطاب به رانندگانی نوشته شده که قصد دارند از کامیون مورد نظر سبقت بگیرند.

11- در هند میلیاردرهایی وجود دارد که آسمانخراش‌های بلندی ساخته و از آن‌ها تنها به عنوان خانه استفاده می‌کنند

یک میلیاردر هندی به نام موکش آمبانی (Mukesh Ambani) یک آسمانخراش ۲۷ طبقه‌ای با مساحت ۴۰۰.۰۰۰ متر مربع به نام «آنتیلا» (Antilla) ساخته که هزینه‌ی صرف شده برای ساخت آن بالغ بر ۱ میلیارد دلار بوده است. این آسمانخراش تنها محل زندگی خانواده آمبانی و مستخدمان آن‌ها به شمار می‌آید.

12- در هند ده‌ها میلیون دلار برای مراسم عروسی هزینه می‌شود

بازار عروسی هند بیش از ۱۱ میلیارد دلار گردش مالی دارد و بسیاری از ثروتمندان هندی مبالغ زیادی را برای ایاب و ذهاب مهمانان و حتی برای مراسم تشکر از مهمانان و نحوه‌ی دعوت از آن‌ها برای شرکت در مراسم عروسی هزینه می‌کنند.

13- در هند سالانه ده‌ها هزار کشاورز خودکشی می‌کنند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

از سال ۱۹۹۵ تاکنون هزاران کشاورز به خاطر بدهی‌های فراوان دست به خودکشی زده اند. ادعا شده که از سال ۱۹۹۵ تاکنون بیش از ۲۵۰.۰۰۰ کشاورز هندی به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی هایشان به زندگی خود پایان داده اند. برخی از مردم شرکت‌های خارجی مانند «مونسانتو» (Monsanto) را به دلیل فروش بذر با قیمت‌های بالا به کشاورزان تحت فشار دولت مقصر می‌دانند. هزینه‌ی بالای تولید و درآمد ناچیز در بخش کشاورزی در کنار برداشت محصول به شیوه‌های ناکارآمد باعث شده است که در بسیاری از موارد کشاورزان خودکشی را تنها راه برای خلاص شدن از دست بدهی‌های سنگین خود می‌دانند.

14- ماموران جنگلبانی هند اجازه دارند شکارچیان غیرقانونی حیوانات را با اسلحه هدف قرار دهند

مسئولان ایالت غربی ماهاراشاترا به ماموران جنگلبانی این منطقه اجازه داده اند که بدون ترس از محاکمه T شکارچیان غیر قانونی را در صورت مشاهده هدف قرار داده و حتی بکشند. شکار غیر قانونی باعث شده است که بسیاری از گونه‌های جانوری در این کشور به طور کلی از بین بروند و بسیاری از گونه‌های دیگر نیز در خطر انقراض قرار دارند.

15- فعالان ضد بوروکراسی دائما به کارهای دیگر گماشته می‌شوند، زیرا هیچ اداره‌ای آن‌ها را نمی‌خواهد

بر اساس گزارش یک موسسه مشاوره ریسک اقتصادی و سیاسی که در هنگ کنگ مستقر است هند بدترین نوع بوروکراسی و سیستم اداری را در آسیا دارد. طبق نظرسنجی موسسه‌ی کا ام پی جی (KPMG) بیش از ۷۱ درصد از مردم هند معتقد بوده اند که کلاهبرداری و فریبکاری جزیی جدانشدنی از تجارت در این کشور است. مردم هند حتی در هنگام مراجعه به بیمارستان‌ها و دریافت ضروری‌ترین درمان‌های پزشکی نیز گرفتار بوروکراسی پر پیچ و خم می‌شوند. این موضوع چنان در سیستم اداری این کشور رسوخ کرده است که تنها در یک مورد یک کارمند فعال در حوزه‌ی ضد بوروکراسی ۴۳ بار در ادارات مختلف مشغول به کار شد، زیرا هیچ کس نمی‌خواست او را در کنار خود داشته باشد.

16- برخی افراد در هند مرده اعلام می‌شوند در حالی که هنوز زنده اند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

یک شهروند هندی در این کشور به نام سانتوش کومار سینگ (Santosh Kumar Singh) به مدت سال تمام برای اثبات زنده بودن خود تلاش کرد. ماجرا از آن جا آغاز شد که برادران کومار بعد از این که وی با یک زن از طبقه‌ی پایین‌تر ازدواج کرد او را مرده اعلام کرده و زمین هایش را تصرف کردند. در بسیاری از موارد برای غصب کردن زمین‌های افراد گزارش‌های دروغینی در مورد مرگ آن‌ها به ادارات دولتی اعلام می‌شود.

17- در هند از فلفل تند به عنوان اسلحه استفاده می‌شود

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

ارتش هند از تندترین فلفل دنیا به نام «بهوت جولوکیا» (bhut jolokia) یا «فلفل شبح» (ghost chili) به عنوان گلوله در یکی از اسلحه‌های خود استفاده می‌کند.

18- در هند افرادی برای دور نگهداشتن میمون‌های وحشی از سیستم حمل و نقل عمومی استخدام می‌شوند

مسئولان مترو شهر دهلی افرادی را برای جستجوی میمون‌های وحشی در قطارهای مترو شهر و دور کردن آن‌ها استخدام کرده اند. از این افراد در جاهای دیگری مانند محوطه ساختمان پارلمان و ادارات دولتی نیز برای دور کردن میمون‌ها استفاده می‌شود.

19- در هند دلالان املاک ساختمان‌هایی را تنها برای برهمن‌ها تبلیغ می‌کنند

اگر چه در کشور هند تبعیض طبقاتی، آیینی، دینی و جنسی ممنوع است، اما برخی از بساز و بفروش‌ها و دلالان املاک، خانه‌هایی را برای اجاره یا فروش به گروه‌های دینی یا طبقات اجتماعی خاصی عرضه می‌کنند.

20- ده ها هزار کودک در معادن غیرقانونی ذغال سنگ هند مشغول به کار هستند

۲۵ اتفاق باورنکردنی و عجیب که تنها در هند شاهد آن‌ها خواهید بود

یک موسسه ی غیر انتفاعی ادعا کرده است که تنها در معادن زغال سنگ یکی از مناطق این کشور به نام جاینتیا هیلز (Jaintia Hills) بیش از ۷۰.۰۰۰ کودک به طور غیر قانونی مشغول به کار هستند. بیشتر خانواده ها به جای فرستادن کودکانشان به مدرسه آن ها را به این معادن می فرستند زیرا برای امرار معاش به درآمد آن ها نیاز دارند.

منبع: روزیاتو

انتهای پیام/

کد خبر 562298

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.