کد خبر 591047
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۷

ساعت24-ایلان ماسک، پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر را به مناظره عمومی درباره میزان واقعی حسابهای کاربری ساختگی در این پلتفرم شبکه اجتماعی، دعوت کرد.

ماسک در توییتی نوشت: اجازه دهید او (مدیرعامل توییتر) برای همه ثابت کند که حسابهای جعلی یا رباتها، کمتر از پنج درصد کاربران روزانه توییتر هستند. ایلان ماسک همچنین یک نظرسنجی را آغاز کرد که در آن از کاربران پرسیده است آیا کمتر از پنج درصد کاربران روزانه توییتر، حسابهای اسپم یا جعلی هستند.

توییتر پنج شنبه گذشته این ادعای ایلان ماسک که وی برای امضای توافق ۴۴ میلیارد دلاری خرید این شرکت شبکه اجتماعی فریب داده شده است را رد کرد.

توییتر ۲۵ آوریل سال میلادی جاری اعلام کردند ایلان ماسک این شرکت شبکه اجتماعی را در قراردادی به ارزش حدود ۴۴ میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. مدت کوتاهی پس از اعلام این قرارداد، افت بازار باعث ریزش ارزش سهام شرکتهای فناوری از جمله تسلا و توییتر شد. بلافاصله پس از امضای قرارداد، ماسک توییتر را متهم کرد درباره آمار حساب‌های هرزنامه و جعلی در این پلتفرم، دروغ گفته و مانع دسترسی وی به اطلاعات درباره این حسابهای کاربری شده است. اندکی بعد ماسک رسما اعلام کرد می‌خواهد به این قرارداد خاتمه دهد و توییتر از وی در دادگاه دِلاور شکایت کرد تا ماسک را وادار کند قرارداد خرید را تکمیل کند. ماسک ۲۹ ژوییه شکایت متقابلی از توییتر مطرح کرد و مبارزه حقوقی علیه این شرکت بر سر لغو توافق خرید توییتر را به مرحله جدیدی کشاند.

بر اساس گزارش رویترز، ایلان ماسک که مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس است، اوایل روز شنبه گفته بود اگر توییتر جزییات روش انتخاب ۱۰۰ حساب به صورت تصادفی و نحوه تایید واقعی بودن آنها را ارائه کند، توافق وی برای خرید این شرکت طبق شرایط اولیه جریان پیدا خواهد کرد.

کد خبر 591047

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.