کد خبر 595802
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰

ساعت24- مقام منصوب شده از سوی روسیه برای منطقه خرسون اوکراین امروز دوشنبه اعلام کرد، نیروهای ارتش اوکراین در این منطقه پیشروی‌هایی داشته و کنترل چند منطقه مسکونی را به دست گرفته‌اند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر سالدو، رئیس منصوب شده از سوی روسیه برای منطقه خرسون در صحبتهایش در یک شبکه تلویزیونی دولتی گفت: بگذارید بگویم وضعیت متشنج است.

او گفت: "در جایی که دریاچه کاخوفکا قرارداد، شهری به نام "دودچانی" وجود دارد... در این منطقه است که پیشروی‌هایی رخ داده و مناطقی مسکونی وجود دارند که توسط نیروهای اوکراینی گرفته شده‌اند."

شهر دودچانی، در کرانه غربی رودخانه دنیپرو، حدود 40 کیلومتر پایین‌تر از محلی است که یک روز قبل از آن، شاهد درگیری نیروهای روسی با نیروهای اوکراینی بود.

مقامات اوکراینی در مورد گستردگی ضد حملات ارتش این کشور در سمت جنوب سکوت اختیار کرده‌اند، اما بلاگرهای نظامی روسیه درباره پیشروی تانک‌های اوکراینی در امتداد کرانه رودخانه دنیپرو گزارش کرده‌اند.

روسیه چند روز قبل رسماً چهار منطقه دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیای اوکراین را ضمیمه خود کرد، اما هنوز هیچ یک از آنها به طور کامل تحت کنترل نیروهای مسکو نیست و اوکراین همچنان به ضدحملات در جنوب و شرق ادامه می‌دهد.

کد خبر 595802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.