سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰

وزیر علوم: اعطای مجوز حقیقی برای انتشار مجله علمی بررسی می‌شود

ساعت24-وزیر علوم پس از حضور در کمیسیون آموزش مجلس از بررسی اعطای مجوز حقیقی برای انتشار مجله علمی خبر داد.

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری امروز (سه‌شنبه 5 آذر)  پس از حضور در جلسه کمیسیون آموزش مجلس در جمع خبرنگاران گفت: امروز برای پاسخ به سؤالات نمایندگان در این کمیسیون حاضر شدم.

وی افزود:‌سوالات وکلای ملت مطرح شده و پاسخ‌هایم را به آنها دادم.

وزیر علوم تصریح کرد: بخشی از توضیحات من برای نمایندگان مجلس قانع کننده بود و در ادامه هم قرار شد تا ابهامات با کمک همکاران در وزارت علوم توضیح داده و شفافیت لازم به وجود آید.

غلامی گفت: یکی از سوالات نمایندگان در مورد اعطای مجوز مجله علمی و پژوهشی به اشخاص حقیقی داده شود، بود. این در حالی است که بر اساس ضوابط و قوانین این موضوع تاکنون انجام نشده است اما با توجه به توضیحات نماینده محترم قرار شد تا بررسی‌های لازم در این باره صورت گیرد تا اگر منع قانونی در این باره وجود نداشته باشد و با احراز شرایط خاصی که اشخاص می‌توانند داشته باشند مجوزهای لازم در این باره اعطا شود.

وی درباره بخش دیگری از سؤالات مطروحه در جلسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: یکی از این نمایندگان سؤالی را درباره ارتقاء جایگاه یکی از دانشکده‌ها در یکی از شهرستان‌ها را داشت.این در حالی است که هر جای که امکانات لازم برای برپایی دانشکده فنی و حرفه‌ای وجود داشته باشد مجوز برپا شدن این دانشکده آموزشی و فنی حرفه‌ای را خواهیم داد. ضمن اینکه اگر امکانات لازم برای ارتقاء مرکز آموزشی و فنی حرفه‌ای به دانشکده را داشته باشد حتما این کار را انجام خواهیم  داد.

منبع: فارس
s