• پرسش جهان صنعت از خاندوزی : اتاق شیشه ای روی محرمانه ها ؟

  پرسش جهان صنعت از خاندوزی : اتاق شیشه ای روی محرمانه ها ؟

  ساعت24-خشت اول چون نهد معمار کج- تا ثریا می‌رود دیوار کج. این ضرب‌المثل شیرین فارسی با دیدن نمونه‌های بسیار در زندگی و تاریخ ایرانیان درست شده و سینه‌به‌سینه نقل می‌شود. شهروندان ایرانی به ویژه هر جا حرف نامربوط می‌شنوند که درباره یک کار نادرست است و می‌فهمند گام نخست آن کار کج بوده و گمانه‌زنی می‌کنند که ادامه کار نیز نادرست خواهد بود، از این ضرب‌المثل استفاده می‌کنند. حالا داستان شگفت‌انگیز مولدسازی که رییس سازمان برنامه‌وبودجه آن را برای توجیه کار خود افشا کرده محل مجادله شده و مهم‌ترین وزیر اقتصادی کابینه و احتمالا مجری این طرح تنها بعد از فشار رسانه‌ای ناگزیر شد از محرمانه‌ها سخن بگوید که مشمول این ضرب‌المثل شده است.

 • نان های گمشده پیدا شد

  ساعت24-مهر نوشت:رییس اتحادیه نانوایان سنتی کشور گفت: هنگام صدور حواله برای سهمیه هر نانوایی وزن کیسه ۴۰ کیلو گرم فاکتور می شود اما در ۹۰ درصد این کیسه ها حداقل نیم کیلو گرم وزن آرد کمتر است.

 • رویه مالی دانشگاه‌ علوم پزشکی سدی مقابل ‌کنترل کسری بودجه/ حساب واحد خزانه‌ به بودجه‌ریزی اصولی‌ می‌انجامد

  ساعت24-در حالی که حدود 90 درصد دستگاه‌های دولتی به حساب واحد خزانه پیوسته‌اند و این حساب آغازی بر بودجه‌ریزی اصولی است، دانشگاه‌های علوم پزشکی که حدود یک‌ششم بودجه دولت را در اختیار دارند، برای اتصال به حساب واحد خزانه و شفافیت مالی، مقاومت می‌کنند.

 • تاکتیک جدید بانک مرکزی؛ طلا وارد کنید/ قیمت طلا و سکه کاهش می یابد؟

  ساعت24-همشهری نوشت:چند روز پس از تلاش گسترده بانک مرکزی برای پایین آوردن قیمت سکه و طلا در بازار با حراج ربع سکه در بورس کالا، حالا این نهاد از تاکتیک تسهیل واردات طلا برای کاهش التهاب قیمت‌ها رونمایی کرده و می‌گوید: شرایط واردات طلا به کشور با مصوبه ۹بهمن۱۴۰۱ بانک مرکزی تسهیل شد.

 • معرفی ۴۶۰۰ مظنون به پولشویی/ تدوین ۸۰ درصدی سند آسیب پذیری کشور از جرایم مالی

  ساعت24-رئیس مرکز اطلاعات مالی از شناسایی ۴۶۰۰ فرد مظنون به پولشویی خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم تمرکز بر اجرای قوانین در این حوزه بوده و نزدیک به ۸۰ درصد سند آسیب پذیری کشور از جرایم پولشویی و تأمین مالی تروریسم تدوین شده است.

 • تاثیرات چشمگیر تورم بر افزایش معنی‌دار سوءتغذیه/ ایران در مسیر گرسنگی؟

  ساعت24-هم میهن نوشت:در دی‌ماه ۱۴۰۱ با احتساب تورم نقطه‌به‌نقطه ۲/۶۹ درصدی، سبد خوراکی ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومانی دی‌ماه سال قبل، به رقم ۵ میلیون و ۵۴۹ هزار تومان رسیده است؛ اگر کمترین حداقل‌های ضروری یک زندگی ساده را هم به این نرخ اضافه کنیم درحقیقت این عدد بالاتر از نرخ پایه حقوق ثابت کشور برای افراد شاغل یا بازنشسته است.

 • سمند، دنا و پژو جهش کردند/ جدول قیمت‌ها

  ساعت24-بررسی نوسانات قیمتی در بازار خودرو حاکی از جهش قیمت خودروهای سمند، دنا و پژو در ۲۴ ساعت گذشته است.

 • اختیاری بودن خرید کالا در کالابرگ الکترونیکی/سه استان دیگر مشمول طرح شدند

  ساعت24-ایسنا نوشت:مجری پروژه کالابرگ الکترونیکی از افزایش تعداد استان‌های مشمول طرح خبر داد و با بیان اینکه استفاده از اعتبار کالابرگ الکترونیکی کاملا اختیاری است، گفت: با تصمیم دولت و به منظور حمایت از معیشت خانوار ۱۰ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی عرضه می‌شود که افراد می‌توانند به قیمت ثابت و با اعتبار یارانه خود یک ماه زودتر خرید کنند.

 • کم‌فروشی در تهران چقدر است؟

  ساعت24-در نتیجه پایش‌ها از واحدهای تولیدی استان تهران تاکنون، ۳۹ درصد کم‌فروشی در محصولات غذایی و شوینده مشخص شده است.

 • خروج پول از بازار سرمایه، روز نامطلوبی را برای این بازار به ثبت رساند

  طلسم بورس

  ساعت24- ریزش شاخص‌های بازار سرمایه دوباره خبرساز شد و بورس تهران رکورد تازه‌ای برای خروج سرمایه به ثبت رساند. شاخص کل بورس با سقوط 57 هزار و 892 واحد نمای بازار را یکپارچه قرمز کرد و رقمی نزدیک به دو هزار میلیارد تومان سرمایه از تالار بورس خارج شد. سقوط شاخص‌های بورسی واکنش متعدد سهام‌داران را در فضای مجازی به دنبال داشت و برخی سهام‌داران از اوضاع نامطلوب شاخص کل در محدوده یک میلیون و 600 هزار واحد نوشتند.

 • ‌اتصال 806 بانک خارجی به شبکه پیام‌رسانی بانکی ایران و روسیه/ تعامل مالی با بانک‌های خارجی‌ بدون نیاز به سوئیفت

  ساعت24-معاون بین الملل بانک مرکزی گفت: با اتصال سامانه‌های پیام‌رسان ملی بانک‌های ایران و روسیه، 700 بانک روسی می‌توانند با بانک‌های ایرانی تبادل پیام مالی داشته باشند، همچنین ۱۰۶ بانک غیرروسی از ۱۳ کشور دیگر هم به این سامانه پیام رسان متصل شده و می‌توانند با بانک‌های کشور تبادلات مالی داشته باشند.

 • خط‌ونشان دولت برای دامداران/ وعده ارزانی گوشت چقدر به واقعیت نزدیک است؟

  ساعت24-بازار نوشت:رئیس سازمان دامپزشکی کشور از کاهش شدید قیمت گوشت خبر داد درحالی‌که برخی کارشناسان بر این باورند که این امکان شاید طی مقطع کوتاهی میسر باشد اما ادامه‌دار نخواهد بود.

 • پرسش جهان صنعت از خاندوزی : اتاق شیشه ای روی محرمانه ها ؟

  ساعت24-خشت اول چون نهد معمار کج- تا ثریا می‌رود دیوار کج. این ضرب‌المثل شیرین فارسی با دیدن نمونه‌های بسیار در زندگی و تاریخ ایرانیان درست شده و سینه‌به‌سینه نقل می‌شود. شهروندان ایرانی به ویژه هر جا حرف نامربوط می‌شنوند که درباره یک کار نادرست است و می‌فهمند گام نخست آن کار کج بوده و گمانه‌زنی می‌کنند که ادامه کار نیز نادرست خواهد بود، از این ضرب‌المثل استفاده می‌کنند. حالا داستان شگفت‌انگیز مولدسازی که رییس سازمان برنامه‌وبودجه آن را برای توجیه کار خود افشا کرده محل مجادله شده و مهم‌ترین وزیر اقتصادی کابینه و احتمالا مجری این طرح تنها بعد از فشار رسانه‌ای ناگزیر شد از محرمانه‌ها سخن بگوید که مشمول این ضرب‌المثل شده است.

 • خسارت 8000 میلیاردی صنعت در خراسان رضوی

  ساعت 24- طبق اطلاعات منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، میزان «ارزش ‌افزوده روزانه» بخش صنعت خراسان‌ رضوی در سال 98، به میزان 64 میلیارد تومان برآورد شده است. ستانده (تولید) یعنی ارزش تولیدات صنعتی استان نیز روزانه 225 میلیارد تومان بوده است. همچنین در قالب یک بررسی با عنوان «گزارش زودرس حساب‌های منطقه‌ای»، در سال 1400 ارزش ‌افزوده روزانه بخش صنعت، 177 میلیارد تومان اعلام شده که این یعنی با هر روز تعطیلی صنایع، این میزان ارزش ‌افزوده با تصمیم‌گیری بی‌محابای مسئولان فقط در خراسان‌ رضوی دود می‌شود! بدون اینکه حسب وظیفه‌ای که قانون تکلیف کرده، مابازای آنها را تعیین کنند.

 • رشد اقتصادی ایران چقدر است؟/ زیرساخت رشد ۸ درصدی آماده است؟

  ساعت24-تجارت نیوز نوشت:اخیرا علی بهادری جهرمی- سخنگوی دولت طی اظهاراتی اعلام کرده که نرخ رشد اقتصادی ایران ۵ درصد است. اما داده‌های آماری نمایانگر واقعیات دیگری است. رشد واقعی اقتصاد ایران چقدر است و آیا زیرساخت‌های لازم برای تحقق رشد ۸ درصدی فراهم شده است؟

 • گریز سهامداران ۶ روزه شد / بزرگان بازار پیشتاز خروج سرمایه

  ساعت24-فرارو نوشت:اکوایران: امروز ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای ششمین روز متوالی منفی بود و هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

 • حبوبات چراغ خاموش گران شد/ تخم مرغ ارزان

  ساعت24-مهر نوشت:نگاهی به بازار حبوبات نشان می‌دهد، لوبیا سفید با افزایش ۱۷.۳۹ درصدی بالاترین افزایش قیمت را در یک ماه اخیر تجربه کرده است.

 • از تجربه توزیع کوپن در دهه ۶۰ چه درسی گرفتیم؟

  ساعت24-هم میهن نوشت:شما دو دولت را با هم مقایسه کنید، آن روز دولت میرحسین موسوی نه چنین تجربه‌ای داشت و نه افراد توانمند که شرایط را بعد از چند دهه تجربه کرده باشند، بنابراین انتظار این است که دولت رئیسی از مجموعه تجربیات گذشته کشور که مخصوص جنگ خود ما است و مدیرانی که این امور را تجربه کردند، استفاده کند. شرط اول در کار دولتی رعایت منافع عامه مردم و ترجیح این منفعت به منافع شخصی است.

 • دریافت وام ازدواج سخت‌تر می‌شود؟

  ساعت24-تجارت نیوز نوشت:شاید افزایش مبلغ وام ازدواج در ابتدا به سود زوج‌های متقاضی به نظر برسد اما بررسی دقیق‌تر ابعاد مختلف این موضوع، می‌تواند آن را به یک مانع جدید برای دریافت وام ازدواج تبدیل کند.

 • بازتاب وسیع برنامه دولت برای فروش اموال مازاد

  شیوه غیرشفاف خصوصی‌سازی با اسم رمز «مولدسازی»

  ساعت24-یک روز پس از رسانه‌ای شدن جزییات مصوبه مولدسازی دولت، بسیاری از چهره‌های اقتصادی و سیاسی و کاربران فضای مجازی به آن واکنش نشان داده‌اند. برخی به نوع نظارت و کنترل بر تصمیمات هیات انتخابی این مصوبه انتقاد کرده‌اند و برخی دیگر به غیرشفاف بودن و محرمانه بودن اقدامات هیات واگذاری می‌پردازند.

 • توزیع کامیونی گوشت منجمد در تهران / عرضه گوشت گرم تنظیم بازار با قیمت جدید

  ساعت24-فارس نوشت:معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام از توزیع گوشت منجمد به صورت کامیونی در سطح شهر تهران خبر داد.

پیشنهاد