• حزب کمونیست چین نباید بر بام ایران بنشیند

  حزب کمونیست چین نباید بر بام ایران بنشیند

  ساعت 24- تاریخ معاصر نشان داده است هیچ حزب کمونیستی در هیچ کشوری نه تنها برای دیگر کشورها و شهروندان جهانی خوشبختی و آزادی و عدالت نیاورده، بلکه با اسیر کردن شهروندان خودش در زندان باورهای غیرواقعی و عقیدتی و آزادی‌کش‌، آنها را نیز به سوی بدبختی و بردگی کشانده است. چرا چنین شده است؟ چون ذات ایدئولوژی مارکسیستی با آزادی تناقض بنیادین دارد و رهبران حزب کمونیست جز با برده‌داری نمی‌توانند شهروندان را اداره کنند.

 • آرزوی پوتین برای رهبر انقلاب

  در شروع صحبت می‌خواهم از شما خواهش کنم که سلام و بهترین آرزوی سلامتی را از طرف من خدمت رهبر معظم ایران آقای خامنه‌ای منتقل کنید.

 • امکان‌سنجی روابط راهبردی ایران و چین

  تهران و پکن چقدر متحدند؟

  ساعت۲۴-علی‌رغم پیشرفت‌های اخیر در بهبود روابط چین و ایران، مشارکت بین این دو به دلیل سیاست ایالات متحده و منافع شخصی چین محدود شده است. گو اینکه پکن خود را در موقعیت قوی‌تری برای تأثیرگذاری بر تصمیمات استراتژیک تهران در مذاکرات هسته‌ای دیده؛ اما در پروژه‌های بزرگ اقتصادی، امنیتی و زیرساختی که توسط تحلیلگران غربی پیش‌بینی‌شده و رسانه‌های حکومتی ایران به شکل اغراق‌آمیزی به آن‌ها اشاره کرده‌اند، هنوز پیشرفت چندانی حاصل نشده است.

 • خاورمیانه در شرف تغییر است

  سفر رئیسی به مسکو و احتمال توافق ریاض و تهران

  ساعت۲۴-در سفر ابراهیم رئیسی به مسکو، موارد بسیاری مشخص خواهد شد. در یک کلام، پیش نیازهای یک گفت وگوی موفق میان ریاض و تهران در حال ظهور است. در غیر این صورت، هرج و مرج در منطقه فقط بدتر خواهد شد که دشمن مشترک یعنی داعش می تواند، از آن سوء استفاده کند. هیچ کس خواهان تحقق چنین سناریویی نیست.

 • شورای نگهبان به لایحه رتبه‌بندی معلمان چه ایراداتی وارد کرده است؟

  ساعت۲۴- شورای نگهبان لایحه رتبه‌بندی معلمان را به مجلس برگرداند. ابهامات مطرح شده رتبه بندی معلمان از سوی شورای نگهبان سبب بازگشت این طرح به مجلس شد.

 • شکایت یک نماینده مجلس از مدیران خودروسازی ها به اتهام گرانی محصولات مونتاژی شان

  ساعت۲۴-یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: متاسفانه امروز منافع مجامع و ارگان های نظارتی با خودروسازان گره خورده است و این امر زمینه یکه تازی خودروسازان را فراهم کرده است.

 • خاتمی و ابطحی به دادگاه حبیب اسیود تروریست کشانده شدند

  ساعت۲۴-روز سه‌شنبه اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب فرج‌الله چعب متولد سال ۱۳۵۲ شاغل در سوئد و ساکن این کشور ملقب به حبیب اسیود و معروف به ابوعزیز یا ابواحمد، رهبر گروه تروریستی حرکه النضال در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی افشاری برگزار شد.

 • رجایی مشاور هاشمی :

  دو بار دفتر هاشمی رفسنجانی را آتش زدند مدارک کوجود است

  ساعت۲۴-پنج سال از مرگ پرنفوذترین سیاستمدار جمهوری اسلامی می‌گذرد اما هنوز هم در خصوص مرگ او حرف و حدیث‌های فراوان شنیده می‌شود. این بار محسن هاشمی رفسنجانی، فرزند مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگویی اذعان می‌کند که دکترها گفته‌اند که آب در ریه پدرس مشاهده نشده و اجازه دیدن فیلم‌های دوربین را به آن‌ها نداده‌اند! در همین رابطه با غلامعلی رجایی، مشاور مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی به گفت‌وگو نشستیم که مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

 • حزب کمونیست چین نباید بر بام ایران بنشیند

  ساعت 24- تاریخ معاصر نشان داده است هیچ حزب کمونیستی در هیچ کشوری نه تنها برای دیگر کشورها و شهروندان جهانی خوشبختی و آزادی و عدالت نیاورده، بلکه با اسیر کردن شهروندان خودش در زندان باورهای غیرواقعی و عقیدتی و آزادی‌کش‌، آنها را نیز به سوی بدبختی و بردگی کشانده است. چرا چنین شده است؟ چون ذات ایدئولوژی مارکسیستی با آزادی تناقض بنیادین دارد و رهبران حزب کمونیست جز با برده‌داری نمی‌توانند شهروندان را اداره کنند.

 • واقع‌گرایی سیاسی تهران در اتفاقات عراق و لبنان

  ساعت۲۴-دو حادثه برجسته در منطقه رخ داده که نیازمند پیگیری و تحلیل است. نخستین حادثه در عراق و دومی در لبنان رخ داد و هر دو حادثه سیاسی و هم زمان با هم هستند و برای ایالات متحده آمریکا و متحدانش و نیز ایران دارای اهمیت هستند.

 • کشورهای توهمی خاورمیانه و برجام

  ساعت۲۴- مذاکرات وین برای احیای برجام، صرفا تلاشی برای دستیابی به معامله ای بهتر است. سیاست ترامپ در خصوص برجام، برای اسرائیل فاجعه بار بود و دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل هیچ شانسی برای توافق با ایران در خصوص برنامه موشکی و نفوذ منطقه ای این کشور، قائل نیست. به این ترتیب نفوذ ایران در منطقه به موضوعی قطعی تبدیل شده و از این به بعد، اسرائیل قدرت برتر نیست و تهدیداتش درباره حمله نظامی به ایران، تبلیغاتی پوچ است.

 • فلاحت پیشه:

  منتقد ردصلاحیت علی لاریجان هستم از او نقد هم می کنم، منتقد پوپولیسمم از سفرهای استانی دفاع هم می کنم

  ساعت۲۴-رئیس اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: زمینه‌های پوپولیسم در دولت سیزدهم مشهود است و همین موضوع موجب از بین رفتن اعتماد مردم به کابینه مستقر خواهد شد.

 • آقای امیرعبداللهیان چرا موجبات نگرانی روسیه و چین را فراهم کردی؟

  ساعت۲۴- آقای وزیر در پاسخ به سؤالی راجع به رابطه با روسیه می‌فرمایند "می‌خواهیم با غرب و شرق سیاست متوازن داشته باشیم" و با این جمله می‌خواهند دهان کفن‌پوشان ریاکار نه‌شرقی نه غربی را ببندند، در کنه ماجرا می‌تواند چنین معنای ناصحیحی را متبادر کند که ما اگر آن موازنه منفی نه‌شرقی نه‌غربی را کنار گذاشتیم (نه این و نه آن)، به‌عوض و به‌جای آن موازنه مثبت را پیش گرفته‌ایم (هم این و هم آن)!

 • نقش قالیباف در استیضاح وزیران چه بود؟

  ساعت24- روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای نقل قول منتشر شده از رئیس مجلس درباره استیضاح وزرای دولت در برخی کانال‌های خبری را تکذیب کرد.

 • انتقاد تند فیاض زاهد از اصولگرایان: به سمت چهره‌های کمیک ، فیک و جعلی رفته اید

  ساعت۲۴-فیاض زاهد گفت: تفاوت‌ این سوپر انقلابی‌ها با انقلابی‌های اصیل ابتدای انقلاب در همین است. آنها هر چه بودند- درست یا غلط- خودشان بودند. به پرنسیب‌های خود اعتقاد داشتند. این‌ها اما کاریکاتورهایی از انقلابی‌های اصیل هستند.

 • چرا استیضاح وزرا فایده ندارد؟

  ساعت۲۴-علی‌محمد نمازی کلید خوردن استیضاح برخی وزرا یا تغییر احتمالی آنان از سوی رئیس جمهور را بی‌فایده دانست و تاکید کرد : این دولت در انتخاب‌ نیروهای خود اشتباهاتی داشته و این امر مشخص است. از کجا معلوم که دوباره اشتباه نکند؟

 • کمیته مشترک دولت و مجلس در مورد حذف یا ابقای ارز 4200 تشکیل شد

  ساعت۲۴-رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه از تشکیل کمیته مشترک بین دولت و مجلس برای حذف و یا و ارز ترجیحی خبر داد و افزود: مقرر شد این کمیته از امروز جلسات خود را تشکیل دهد و خروجی آن در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد.

 • جلسات اخیر خاتمی با ناطق نوری و روحانی به چه علت است؟

  ساعت۲۴- معمولا در فاصله بین انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس جنس فعالیت گروه‌های سیاسی با روزهای نزدیک به انتخابات تفاوت دارد، گفت‌وگوهای پشت‌صحنه و جلسات داخلی سیاسیون در این روزها هم احتمالا از این قاعده پیروی می‌کند. به‌خصوص چهره‌های اصلاح‌طلب که حالا نه در دولت و نه در مجلس حضور ندارند، فرصت و امکان بیشتری برای برگزاری جلسات محفلی داخلی دارند. در روزهای اخیر خبرهایی درباره جلسه برخی چهره‌های اصلاح‌طلب منتشر شده است.

 • بودجه دولتی چقدر در معیشت طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه موثر است ؟

  ساعت۲۴-هیچ کدام از اعتبارات دولتی که رقمی در حدود پنج هزار میلیارد تومان است، برای معیشت طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه مصرف نمی‌شود؛ زیرا اداره حوزه‌های علمیه به طور سنتی از سوی مراجع تقلید از طرق گوناگونی مانند وجوهات شرعی و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود.

 • رئیس کارگروه اجتماعات قانونی مجلس :

  به آمار تجمعات در یک سال گذشته توجه کنید / بیشتر تجمعات صنفی و کارگری بوده

  ساعت۲۴-احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس و مسئول کارگروه اجتماعات قانونی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ، در رابطه با آخرین وضعیت طرح «ساماندهی تجمعات» در این کمیسیون، گفت: این طرح در ماه گذشته به من ارجاع شد، یک کار ناقصی از دوره قبل مانده بود و یک رفت و برگشتی را این طرح تجربه کرده است و الان دارد مرحله بررسی در کارگروه را طی می‌کند. به نظرم ۲-۳ جلسه در کارگروه بررسی آن زمان خواهد برد و بعد از آن به کمیسیون می‌آید و پس از آن به صحن مجلس خواهد آمد.

پیشنهاد