• هشدار ۳۰ ماه پیش فروپاشی زیرساخت‌ها

  هشدار ۳۰ ماه پیش فروپاشی زیرساخت‌ها

  ساعت 24 - روزنامه «جهان‌صنعت» ۲۹ دی ماه ۱۳۹۸ تیتر یک خود را با عنوان «خطر فروپاشی زیرساخت‌ها» به این مقوله بسیار پراهمیت اختصاص داد و نوشت: «تجربه دهه‌های تازه‌سپری‌شده نشان می‌دهد دولت‌های ایران از مسیر بودجه‌های سالانه در بخش‌های گوناگون اقتصاد سرمایه‌گذاری می‌کرده‌اند. این سرمایه‌گذاری‌ها با استفاده از اعتبارات عمرانی در بودجه‌های سالانه اتفاق می‌افتاد و بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها نیز در زیرساخت‌های فیزیکی مثل راه و راه‌آهن و فرودگاه و سد و پالایشگاه و نیروگاه و واحدهای بزرگ صنعتی و کشاورزی انجام می‌شد.

 • قطعنامه علیه ایران در شورای حکام تصویب شد

  قطعنامه علیه ایران در شورای حکام تصویب شد

  ساعت24-شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امروز چهارشنبه قطعنامه‌ای را که ایران را به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم می‌کند به تصویب رساند. این قطعنامه با ۳۰ رأی موافق، ۲ رأی مخالف (روسیه و چین) و ۳ رأی ممتنع (هند، لیبی و پاکستان) به تصویب رسید. آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه روز دوشنبه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که ایران را به عدم همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم می‌کند به شورای حکام آژانس تحویل دادند.سازمان انرژی اتمی ایران امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای از قطع فعالیت‌ تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران خبر داد.

 • علاقه عجیب محمد جواد لاریجانی درآتش افروزی هسته ای

  علاقه عجیب محمد جواد لاریجانی درآتش افروزی هسته ای

  ساعت 24 - در سالهایی که برادارن لاریجانی هنوز جوان بودند وبرای بالارفتن از پله های ترقی در نظام سیاسی ایران تجربه می آموختند محمد جواد لاریجانی برادر بزرگتر وارشد معاون وزیر خارجه بود و بعدها نیز ریاست مرکز پژوهش های مجلس را در اختیارگرفت. او اما از سوی نیروهای بالاتر درنظام سیاسی به گونه ای ازاینکه یک مقام ارشد در دولت شود کنار گذاشته شد و به قوه قضاییه رفت. او اما دردوران ریاست محمود احمدی نژاد با افشاگری های تند روبه رو شد و در شرایط دشواریس قرارگرفت و بیشتر به مسایل سیاست خارجی پرداخت. حالا اما از او و برادران لاریجانی در مقامهای اجرایی نیستند اما گفتار محمد جواد لاریجانی برای اینکه ایران از ان پی تی خارج شود به سود کیست؟

 • دلار32 هزارتومانی حرف رییس بانک مرکزی را زمین زد

  دلار32 هزارتومانی حرف رییس بانک مرکزی را زمین زد

  ساعت 24 - رییس بانک مرکزی ایران که خزانه دار اصلی دلارهای حاصل از صادرات نفت وسایر ارزهایی است که به دولت تعلق دارد بارها بر زبان آورده است که ایران در حال حاضر از نظر داشتن اسکناس دلار در بهترین وضعیت تاریخی قراردارد و نیز اعلام کرده است سران قوا به بانک مرکزی اجازه داده است که به طور نامحدود دربازار ارز دخالت کند و سیاستهای ارزی را تهیه و اجرا کند. هدف رییس بانک مرکزی ایجاد آرامش در بازار ارز بوده وهست اما بازار ارز از او دستور نمی گیرد و تابعی از سیاست خارجی و چگونگی و روند مجادله ایران با غرب بر سر پرونده هسته ای است . به این ترتیب بود وهست که قیمت دلار درروزهای تازه سپری شده از مرزهای روانی عبورکرده و به 32 هزارتومان رسیده است.

 • دولت مثل آب خوردن زندگی مردم را آشفته می کند

  دولت مثل آب خوردن زندگی مردم را آشفته می کند

  ساعت 24 - ایرانیان ساکن در سرزمین مادری این روزها با سونامی دخالت دولت در کسب وکار و معیشت خود روبه رو شده اند و دلت با صدها وزارتخانه و موسسه و سازمان هرروز یک برنامه برای ورود بیشتر به زندگی مردم برمی دارد. تازه ترین دخالتهای دولت که اعتراضشدید بازنشستگان را به دنبال داشته است دخالت غیر قانونی در تعیین افزایش مزد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی است. پیش از آن نیز دولت با افزایش چند برابری قیمت ارزیکه در تملک گرفته است راه را برای جهش قیمت همه کالاها هموارکرد .نیز با قیمت گذاری دستوری برای کارخانه ها آنها را در شرایط دشوار قرار داه است. دولت مثل آب خوردن زندگی شهروندان را فلج و آشفته می کند.

 • چشم بندی فساد ساز دولت در داستان فروش اینترنتی خودرو

  چشم بندی فساد ساز دولت در داستان فروش اینترنتی خودرو

  ساعت 24 - اتفاق های شگفت انگیزی در این دولت رخ می دهد که باورکردن آن سخت است. یکی از این رخدادهای تاسف آور که شهروندان را با معمای ماهیت دولت سیزدهم رو به رو کرده است داستان خرید وفروش اتومبیل های ایرانی تولید کارخان های داخلی است. پیش از ورود دولت سیزدهم به جزییات خرید وفروش ، کارخانه ها با قرعه کشی به شهروندان اتومبیل می فروختند . وزارت صمت آمد وگفت باید خودش این کاررا انجام دهد که انجام داد و حالا خبرها نشان می دهد فساد بزرگی رخ داده است و برندگانی که نامشان اعلام شده بود حذف شده وکسان دیگری جایگزین شده اند.

 • مال دولت مال دولت ، مال مردم هم مال دولت

  مال دولت مال دولت ، مال مردم هم مال دولت

  محمد صادق جنان صفت - ساعت 24 - دولت سیزدهم نعل را وارونه می زند و دولتمردان این کار را عین صواب و رستگاری و کارآمدی نشان می دهند. کارشناسان و رسانه نگاران رسانه های افراطی هوادار دولت که تجربه طولانی تری در قلب حقیقت دارند جلوتر از دولت و در نقش مرشد همه رخدادها را با تصورهای بیهوده و ساده فرض کردن شهروندان و به کاربردن این ترفند که هرروز باید چند نعل وارونه زد با شتاب حرکت می کنند. آنها با پاشیدن خاک بر چشم شهروندان رفتارهای شگفت انگیز و ازاردهنده دولت را لباس زیبا برتن کرده و می خواهند به شهروندان بباورانند که هر کار دولت، نشانی از عدالت دارد و نمادی از صمیمیت و مردمی بودن .

 • تورم مهار نشود چیزی از اخلاق و انسانیت باقی نمی ماند

  تورم مهار نشود چیزی از اخلاق و انسانیت باقی نمی ماند

  ساعت 24 - شهروندان هر جامعه ای از جمله ایرانیان لازم نیست جان لاک باشند تا بدانند هرروزاز جانشان مایه می گذارند تا مالی به دست آورند و خود و خانواده شان را در سطحی از رفاه قراردهند که بشود گفت زندگی آبرومندانه دارند. همین شهروندان اما این را هم با پوست وگوشت و استخوان خود درک می کنند که اگر جان خود یا یکی از افراد خانواده شان با تهدید روبه روشود حاضرند مالشان را تا اخر بدهند تا از خطر دور شوند .

 • نرخ تورم 40 درصد ، افزایش حقوق بازنشستگان 10 درصد

  نرخ تورم 40 درصد ، افزایش حقوق بازنشستگان 10 درصد

  ساعت 24 - در حالی که مطابق با آمارهای رسمی نرخ تورم سال 1400معادل 40 درصد گزارش شده است اما دولت سیزدهم پس از سپری شدن دوماه ونیم از سال تازه و ایجاد ناراحتی در میان بازنشستگان تامین اجتماعی تنها 10 درصد بر میزان مزد بازنشستگان اضافه کرده است. به این ترتیب بازنشستگان بدون محاسبه نرخ تورم بهار امسال وتنها با لحاظ کردن نرخ تورم پارسال 30 درصد از قدرت خریدشان کاسته شد. به این ترتیب کوه دولت برای بازنشستگان موش زایید.

 • ادعای رادیو فرانسه : برای پروندۀ اتمی برای دیپلماسی دیر شده

  ادعای رادیو فرانسه : برای پروندۀ اتمی برای دیپلماسی دیر شده

  ساعت 24 - رادیو فرانسه با نقل قول از کارشناسان روزنامه فیگارو چاپ فرانسه ابراین ادعا ا صراردارد که برای پرونده اتمی ایران دیپلماسی دیگر دیر شده است. این رادیو نوشته است : با انتشار آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که بر افزایش سریع ذخائر اورانیوم غنی‌شدۀ ایران تأکید دارد و با معلق ماندن مذاکرات وین، یک بار دیگر این پروندۀ پایان‌ناپذیر به مرحلۀ حساسی رسیده است. بار دیگر تهدیدهای نظامی به موازات فشار برای به نتیجه رساندن مذاکرات شدت گرفته است. در این میان، ایرانیان زیر بار مشکلات معیشتی و اختناق سیاسی از رمق افتاده‌اند.

 • تحریم چگونه سفره مردم را کوچک کرد ؟

  تحریم چگونه سفره مردم را کوچک کرد ؟

  ساعت 24- برخی هنوز باورندارند یا نمی خواهند باور کنند تحریم اقتصاد ایران از سوی آمریکا شهروندان ایرانی را زیر تیغ گرفته و سفره آنها را کوچکتر کرده است. این گروه برای ایدوار کردن شهروندان از تحریم به عنوان عامل دوم در بدتر شدن وضعیت معیشتی مردم نام می برند و می گویند بیشتر شکست ها به دلیل ناکارآمدی دولتها به ویژه دولت روحانی بوده است. اما باوجود اینکه نزدیک به یک سال است که قدرت تحویل جناح سیاسی خاص شده است تورم همچنان شهروندان را آزازار داده و دسترنج آنها را می بلعد. در گزارشی که مرکز پژوهش‌های اتاق ایران ترجمه کرده، عنوان شده که تحریم‌ها آثار شدیدی بر بازار کار داشته؛ نرخ اشتغال در ایران نسبت به کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ‏پس از تحریم‌ها به طور منظم کاهش ‌یافته است.

 • چرا غرب نسبت به ایران سختگیر و هجومی شد

  چرا غرب نسبت به ایران سختگیر و هجومی شد

  ساعت 24 - درحالی که گفت وگوهای وین به دلایل گوناگون از جمله حداکثر خواهی ایران و آمریکا و نامنعطف شدن دوکشور برای کاهش بخشی از خواسته ها هفته های پرشمارسی است تعطیل شده اما مقامهای ایرانی باوردارند که این گفت وگوها متوقف نشده و منتظرند نظام سیاسی آمریکا تصیم گیری کند . البته آمریکایی ها هم همین را در برابر ایران برزبان می اورند. اما درروزهای تازه سپری شده و پس از سفر رافائل گروسی رییس سازمان انرژی اتمی به ایران ورق برگشت و آمریکا و سه کشور اروپایی ناگهان حرف از ارایه قطعنامه بر زبان آورده اند.

 • روزهای سخت مردم ایران رسیدند

  روزهای سخت مردم ایران رسیدند

  ساعت 24 - گمانه زنی ها درباره روزهای سخت ایرانیان که سید اباهیم رییسی آن را به رشد اقتصادی نسبت داده بود بسیار فراتر از آن بوده وهست. می شود حدس زد رییس دولت سیزدهم چشم انتظار روزهایی را داشته است که ایران دوباره در کانون توجه منفی غرب و آمریکا قرار گیرد وچنیننیز شده است. آمریکایی ها به رغم اینکه حالا بیش از پیش درگیر جنگ اوکراین شده اند فشار برایران را هرگز از دستور کار بیرون نکردند. ددر مسیر افزایش فشار به ایران می توان دلایل مهمی را جستجو کرد. بی قدرت شدن روسیه و بی تفاوت تر شدن چین ونیز همکاری امنیتی – اقتصادی اسراییل با کشورهای عربی واز همه مهمتر بی نیاز شدن بازار جهانی نفت از صادرات نفت ایران از عوامل موثر در تصمیم به برگشت دوران صدور قطعنامه ها علیه ایران است.

 • اتاق های بازرگانی مدارای فعال داشته باشند

  اتاق های بازرگانی مدارای فعال داشته باشند

  ساعت 24 - با عبور از خردادماه به یک سالگی ریاست جمهوری سید ابراهیم رییسی نزدیک می شویم. رییس دولت سیزدهم از نظر با گرایش های سیاسی داخلی وخارجی با گرایش های دولت های حسن روحانی به طور معناداری تفاوت دارد. دراین دروه ده ماهه که دولت تاسیس شده و فعالیت می کند شوربختانه تعامل مناسبی با بخش خصوصی را تجربه نکرده است. شاید به این دلیل که احساس می شود مسایل ایران به اندازه ای حساس شده است که نمی توان پای بخش خصوصی را به وسط معرکه بازکرد و اطلاعات در اختیارشان قرارداد.

 • شهروندان ایرانی و دولت ؛ دو خط موازی

  شهروندان ایرانی و دولت ؛ دو خط موازی

  ساعت 24 - دولت سیزدهم در وضعیتی قرار دارد که می‌خواهد شهروندان ایرانی باور کنند این دولت نیتش در اقتصاد خوب است، می‌خواهد شهروندان باور کنند این دولت نسبت به دولت پیشین دلسوزتر است و می‌خواهد شهروندان باور کنند این دولت در ۱۰ ماه تازه ‌سپری‌شده به اندازه سال‌ها فعالیت دولت‌های حسن روحانی خدمت کرده است. شهروندان ایرانی نیز با شگفتی به این داوری‌های دولت نگاه کرده و به زبان بی‌زبانی می‌گویند برای آنها و کسب‌وکار و معیشت‌شان در این ۱۰ ماه حاکمیت دولت سیزدهم رخدادی امیدوارکننده و درخشان نبوده است .

 • ضربه های پی در پی روسیه به صادرات نفت ایران

  ضربه های پی در پی روسیه به صادرات نفت ایران

  ساعت 24 - مقامهای سیاسی ایران هرگاه فرصتی به دست بیاورند تاکید می کنند روسیه شریک راهبردی ایران است و بارها برزبان آورده اند که دوستی ایران وروسیه سفت ومحکم است. از سوی دیگر اما اقدامها و تصمیم های روسیه خواسته یا ناخواسته در مسیری است که به زیان ایران به ویژه در باره نوسان صادرات نفت خام ایران عمل می کند. به طور مثال در حالی که نفت ایران در تحریم بود روسیه به همراه عربستان صادرات نفت خود را افزایش داد و نبود نفت ایران دربازارهای جهانی احساس نشد و آمریکا توانست صادرات نفت ایران را تنها به صورت قاچاق به بازار مشکوک چین محدود کند.

 • تله قطعنامه ها برای ایران گسترده شد

  تله قطعنامه ها برای ایران گسترده شد

  ساعت 24 - دورا ن ماه عسل وروزهای خوش در پرونده هسته ای میان نظام سیاسی ایزان ونظام یساسی آمریکا و متحدان اروپاییاش به پایان نزدیک شد و باردیگر تله قطعنامه ها برای ایران کارگاشته شده است . اگرچه هنوز قطعنامه علیه نافرمانی ادعایی غربی ها تنها از سوی سه کشور اروپایی و آمریکا در موضوع بی‌پاسخ گذاشتن شبهات مربوط به سه سایت هسته‌ای اعلام نشده صادرشده است اما این احتمال وجود دارد که این قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد به رای گذاشته شده و برخی اگاهان باور دارند احتمال اینکه از سوی اکثریت اعضا رای بیاورد وجود دارد. خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه این کاررا در ردیف "اهرم فشار و بازی‌های سیاسی" تلقی کرده و می گوید ایران پاسخ مناسبی به آن خواهد داد.

 • قیمت دلارهمچنان در مسیر افزایش

  قیمت دلارهمچنان در مسیر افزایش

  ساعت 24 - گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بازار ارز را تکان داد و دلار را یک کانال دیگر پیش انداخت. بر اساس گزارش این سازمان، افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران به بیش از حد مجاز می‌تواند به صدور قطعنامه علیه کشورمان منجر شود. از دید معامله‌گران، این خبر سیگنال‌های افزایش قیمت دلار را به بازار صادر کرده و تردیدها در خصوص به نتیجه رسیدن مذاکرات را بیشتر کرده است. از نگاه کارشناسان، ورود دلار به کانال جدید قیمتی را هرچند می‌توان یک واکنش موقتی به تحولات سیاسی دانست، اما پایداری پیشران‌های رشد دلار در داخل می‌تواند برگشت اسکناس آمریکایی از کانال تازه کشف‌شده را غیرممکن کند.

 • وظیفه ملی - میهنی بخش خصوصی

  وظیفه ملی - میهنی بخش خصوصی

  ساعت 24 - تجربه مدیریت اقتصادی دولت سیزدهم در ۱۰ماه گذشته نشان می‌دهد رهبران اقتصادی دولت شامل وزیر اقتصاد، رییس بانک مرکزی، رییس سازمان برنامه و بودجه و همچنین معاونان اول و اقتصادی رییس دولت و از همه مهم‌تر شخص رییس دولت اندیشه و برنامه از پیش اندیشیده و یکپارچه برخاسته از اندیشه اقتصادی واحد برای اصلاح ساختارهای اقتصاد ندارند. تنها راهبرد به چشم آمده دولت سیزدهم در مدیریت اقتصادی کشور این است که از هر جا و محل و فعالیت و سیاستی برای افزایش درآمد استفاده کند.

 • بی تصمیمی راز آلود دولت در باره مستمری بازنشستگان

  تعداد شاکیان دولت به بیش از دو هزار نفر رسید

  بی تصمیمی راز آلود دولت در باره مستمری بازنشستگان

  ساعت 24 - در حالی که 70 روز از سال نو را پشت سر می گذاریم ذولت سیزدهم در بی تصمیم راز آلودی پرونده افزایش مزد وحقوق صد ه میلیون بازنشسته را که بی تاب شده و نمی دانند این راز آلودگی به چه معناست و دولت قصدش از تاخیر دراین باره چیست. دولت سیزدهم در سکوت راز آلود خود بسیار خونسرد عمل می کند و گویی از هیچ رخداد احتمالی هراس ندارد. در همین وضعیت است که 2000 مستمری بگیر ونیز کارگران دولتی از دولت به نهادهای قضایی شکایت کرده اند.

 • تعداد شاکیان دولت به بیش از دو هزار نفر رسید

  تعداد شاکیان دولت به بیش از دو هزار نفر رسید

  ساعت 24 - در حالی که 70 روز از سال نو را پشت سر می گذاریم ذولت سیزدهم در بی تصمیم راز آلودی پرونده افزایش مزد وحقوق صد ه میلیون بازنشسته را که بی تاب شده و نمی دانند این راز آلودگی به چه معناست و دولت قصدش از تاخیر دراین باره چیست. دولت سیزدهم در سکوت راز آلود خود بسیار خونسرد عمل می کند و گویی از هیچ رخداد احتمالی هراس ندارد. در همین وضعیت است که 2000 مستمری بگیر ونیز کارگران دولتی از دولت به نهادهای قضایی شکایت کرده اند.

 • قیمت دلار و روکردن دست مقامهای دولت سیزدهم

  قیمت دلار و روکردن دست مقامهای دولت سیزدهم

  ساعت 24 - گزارش های غیر رسمی از افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و عبور از مرز هردلار برابر با 31 هزارتومان خبر می دهند. افزایش نرخ تبدیل دلار آمریما به ریال ایران در روزگاری رخ می دهد که وزیر نفت ایران از رشد چشمگیر درآمد به دست آمده نفت تا 60 درصد نسبت به پارسال خبر می دهد و سایر مقامهای ایران این را معجزه می دانند که درشرایط تحریم رخ داده است. نرخ دلار در بازار آزاد ایران در روز دوشنبه ۹ خرداد به ۳۱ هزار و ۱۳۰ تومان رسید که بالاترین نرخ از مهرماه سال ۱۳۹۹ است.

 • وزیر اقتصاد و رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف ؛ یک مقایسه

  وزیر اقتصاد و رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف ؛ یک مقایسه

  ساعت 24 - دکتر علی مدنی‌زادگان اقتصاددان جوان ایرانی است که توانسته پس از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد ریاضی از دانشگاه استنفورد که دانشگاهی ممتاز در این رشته است در دانشگاه شیکاگو که یکی از نیرومندترین دانشگاه‌های جهان در رشته اقتصاد است دکترا بخواند. این دانش‌آموخته اقتصاد سال‌های طولانی است به ایران آمده و دانش خود را در اختیار دانشجویان اقتصاد در دانشکده اقتصاد دانشگاه شریف قرار می‌دهد. درجالی که وزیر اقتصادایران در دانشکاه امام صادق با گرایش های خاص در س اقتصاد خوانده است.

 • خبرگزاری روسی ایران را بهشت مافیا می داند

  خبرگزاری روسی ایران را بهشت مافیا می داند

  ساعت 24 - کارشناسان بخش فارسی خبرگزاری روسی اسپوتنیک در چرخشی شگفت انگیز نسبت به ایران تحلیلهای بدبینانه و ضد نظام سیاسی را منتشر می کنند و کسی هم کاری به آنها ندارد. پس از مقاله بسیار سخت وسفت ولادیمیر ساژین کارشناس ارشد این خبرگزاری که نوشت ارزش دارایی های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 300 میلیارد دلار است که ارزش جنگیدن برای صیانت دارد حالا نوبت به کارشناس ایرانی این خبرگزاری به نام آب شناس رسیده است که بنویسد : "فساد و رانت خواری آنقدر این روزها در ادارات مختلف در سرتاسر کشور گسترش یافته که ایران به بهشت مافیاهای اقتصادی تبدیل شده است"

 • چرایی روند فزاینده اعتصاب ها درایران امروز

  محسن جلال پور رییس سابق اتاق بازرگانی ایران تشریح کرد

  چرایی روند فزاینده اعتصاب ها درایران امروز

  ساعت 24 - شیوه طرح و حل مسأله در کشور به کجا رسیده است؟ دولت‌ها نشان داده‌اند «حق گرفتنی است» یعنی دولت‌ها حق کسی را نمی‌دهند مگر این که او اقدام به گرفتن آن کند. این موضوع چرخه خطرناکی ایجاد کرده که عواقب بدی برای کشور دارد. این چرخه چگونه کار می‌کند؟ ساختار معیوب و بسیار ناکارآمدی به نام دولت وجود دارد که به شدت از کمیت و کیفیت خدماتش کاسته شده و به دلیل ناکارآمدی، فساد و کسری منابع به «خط تولید ناراضی» تبدیل شده است.

 • رکوردشکنی شاخص فلاکت و بدبختی

  رکوردشکنی شاخص فلاکت و بدبختی

  ساعت24-در سال 1392 بود که اقتصاددانان هوادار حسن روحانی در مناظره های انتخاباتی از شاخص فلاکت در سطح افکار عمومی رونمایی کرده و با استناد به این شاخص نتیجه فعالیت دولت های نهم ودهم زیر نظر و ریاست محمود احمدی نژاد را با پرسش جدی روبه روکرده ونشان دادند حرف های او درباره وضعیت رفاه شهروندان لاف وگزافه گویی است. حال نزدیک به ده سال است این شاخص در ذهن شهروندان ایرانی باقی مانده اس و رسانه های ایران با استناد به این شاخص که جمع نرخ بیکاری و نرخ تورم در یک دوره معین است نتیجه گیری می کنند که نرخ فلاکت با رفاه شهروندان ایرانی ساکن در سرزمین چه کرده است. ا با در نظر گرفتن دو شاخص بیکاری و تورم در سال گذشته می‌توان سطح رفاهی خانوار را ارزیابی کرد.

 • روزهای تلخ و سخت بازنشستگان وکارگران دولتی

  روزهای تلخ و سخت بازنشستگان وکارگران دولتی

  ساعت 24 - همین چند هفته پیش بود که ابراهیم رییسی ، بالاترین مقام اجرایی نظام سیاسی ایران با صراحت گفت روزهای سختی دراقتصاد پیش رو داریم و البته توضیح نداد که این روزهای سخت در کدام شکل ها خود را نشان خواهند دادپس از او اما محسن رضایی معاون اقتصادی رییسی نیز تاکید کرد اقتصاد ایران روزهای سختی در پیش دارد. این سخنان در حالی بیان می شود که از سوی دیگر وزیر نفت اصرار دارد در دوماه نخست امسال درآمد به دست آمده و دریافت شده از صادرات نفت 60 در صد نسبت به سال پیش افزایش داشته است و نیز اعضای دولت از رشد صادرات می گویند. این تناقض گویی ها و تعیین نکردن مصداق های روزهای سخت اما به مرور خود را در شکل های گوناگون نشان می دهد.

 • انزوای سیاسی ایران و از دست دادن مزیت ترانزیت

  انزوای سیاسی ایران و از دست دادن مزیت ترانزیت

  ساعت 24 - سرزمین ایران در جایی از کره زمین قرار دارد که از ویژگی‌های آن داشتن همسایه نسبتا پرشمار و گوناگون در شرق و غرب و شمال و جنوب آن است. با یک تقسیم‌بندی ویژه و با توجه به جدایی‌هایی که پس از سقوط اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی سابق رخ داد، ایران دارای ۱۵ کشور همسایه است. برخی از کشورهای همسایه مثل ترکمنستان و آذربایجان و ارمنستان را می‌توان کشورهای همسایه جدید دانست. برخی از کشورها مثل ترکیه، پاکستان، عراق، افغانستان و روسیه از همسایه‌های قدیمی ایران به حساب می‌آیند.برخی کشورها با فاصله بیشتر و مرزهای دریایی همسایه ایران به حساب می‌آیند که امارات و عربستان و قطر از این دسته کشورها به حساب می‌آیند.

 • یارانه به مرغداران ریالی و از جیب مردم پرداخت می شود

  یارانه به مرغداران ریالی و از جیب مردم پرداخت می شود

  ساعت 24 - روزی که دولت سیزدهم در یک تصمیم انقلابی تصمیم گرفت یارانه نهاده های صنعت مرغداری را با حذف دلار 4200 تومانی برای واردات این کالاها قطع کند گفته شد دولت قصد دارد یارانه را از جیب چند تولید کننده بزرگ تولید کننده مرغ وتخم مرغ و اصولا زنجیره صنعت مرغداری برداشته و به جیب شهروندان واریز کند و چه حسابها وکتابها که انجام شد تا نشان داده شود شهروندان با دریافت یارانه مرغ به طورنقدی می توانند مقدار بیشتری از این کالا خریداری کرده و سطح رفاه بالاتر می رود . آنها از سر عمد یا ازسرسهو به مسایل دیگر نپرداختند.

 • ادامه پادشاهی رئال در اروپا با قهرمانی

  کورتوا راه کارلتو را هموارو کلوب را شکست داد

  ادامه پادشاهی رئال در اروپا با قهرمانی

  ساعت 24 - کورتوا بدوتردید ستاره بی بدیل فینال جام قهرمانی باشگاههای اروپا بود و با واکنش های فوق العاده اش راه کارلتو آنچلوتی را برای قهرمانی دوباره در اروپا هموار کرد. تفکرات مهندسی شده کلوب نتوانست تاج شاهی را از رئال بگیرد و این تیم با تک گل مهاجم جوان خود باردیگر قهرمان اروپاشد. تیم فوتبال رئال مادرید با شکست حریف خود در فینال لیگ قهرمانان اروپا عنوان قهرمانی را از آن خود کرد .