رفتن به محتوا

اخبار جهان

 • جنگ شرکت‌های بین‌المللی نفتی با دولت‌های غربی

  ساعت 24 - شرکت‌های بین‌المللی نفتی به‌دلیل سودهای هنگفتی که پس از شروع جنگ روسیه و اوکراین در 24 فوریه 2022 کسب کرده‌اند هدف حملات متعدد سیاستمداران بلندپایه کشورهای غربی قرار گرفته‌اند. به‌نحوی که براساس گزارش‌های موجود پنج شرکت نفتی بزرگ جهان از زمان آغاز جنگ اوکراین که به افزایش شدید قیمت‌های انرژی و قبوض مصرف‌کنندگان منجر شد، بیش از 250 میلیارد دلار سود کرده‌اند. در این گزارش به‌دنبال آن هستیم که به بررسی وضعیت تقابل میان شرکت‌های بین‌المللی نفتی و دولت‌های غربی بپردازیم.

 • ساعت 24 دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، روز شنبه پنجم اسفند ماه توانست در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ در کارولینای جنوبی بر رقیب خود نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل، غلبه کند.

 • رساعت 24 - سانه‌های یمنی از تجاوز جدید آمریکا و انگلیس به صنعاء پایتخت یمن خبر دادند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری المسیره یمن از تجاوز جدید آمریکا و انگلیس به صنعاء پایتخت یمن خبر داد.

 • ساعت 24 - قیمت برنج از هند به دلیل عرضه محدود و بهبود جزئی تقاضا در این هفته به بالاترین حد خود رسید، در حالی که قیمت ویتنام با افزایش ذخایر کاهش یافت. رقم برنج ۵ درصد شکسته هندی با قیمت رکورد ۵۴۶ تا ۵۵۴ دلار در هر تن در هفته جاری، از ۵۴۲ تا ۵۵۰ دلار در هفته گذشته، بالاتر بود.

 • ساعت 24 - دو سال پس از درگیری روسیه و اوکراین، نشانه‌های روشنی وجود دارد که اقتصاد جهانی در حال تکه‌تکه شدن به دو بلوک مجزاست و قوانین تجاری چندجانبه که حدود ۳۰ سال پایه گذار تجارت بوده‌اند، در معرض تهدید قرار دارند.

 • هنگامی که روسیه به اوکراین حمله کرد، قیمت جهانی مواد غذایی به بالاترین حد خود رسید و از این زمان، ایالات متحده کمپین دیپلماسی عمومی را رهبری کرده است تا مسکو را در این بحران مقصر بداند.

 • ساعت 24 - چند کشور همسایه افغانستان و در منطقه به‌ هدف جلوگیری از سرازیرشدن موج مهاجران و ناامنی از این کشور در حال کشیدن حصار یا موانع مرزی خود با این کشور هستند. پاکستان حصارکشی مرزی‌اش را تقریبا تکمیل کرده است، و به اعتراضات کابل در مورد عدم رسمیت «خط دیورند» به‌عنوان مرز دو کشور هم بی‌توجه بوده است.

 • در حالی که حمله تمام عیار روسیه وارد سومین سال خود می‌شود، حال و هوای غم انگیزی بر اوکراین حکم‌فرما شده است. قوای نظامی کی‌یف به لحاظ تامین مهمات در مضیقه‌اند و همزمان با چالش فزاینده‌ نیروی انسانی در خط مقدم روبرو هستند.

 • دو سال جنگ اوکراین: پاسخ به چند پرسش کلیدی

  ساعت 24 - با گذشت دو سال از جنگ در اوکراین، هیچ شواهدی وجود ندارد که حکایت از آن داشته باشد که این جنگ به زودی پایان خواهد یافت.نه اوکراین، نه روسیه، و نه متحدان کلیدی دو طرف، زمینه‌ای برای حل و فصل این درگیری و برقراری صلح نمی‌بینند.

 • ساعت 24 - مقامات و ارتش آمریکا از ردیابی یک بالون کوچک و در ارتفاع بالا که در سراسر کشور در حال حرکت بود خبر دادند، با این حال تاکید کردند که این بالون هیچ تهدیدی برای امنیت ملی ندارد.

تازه‌ترین خبرها