یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰

برنامه کامل تیم ملی تا خرداد 96 +تقویم کامل

ساعت 24-سرمربی تیم ملی فوتبال برنامه کامل تیمش را تا پایان مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اعلام کرد.

با وجود اینکه کی‌روش حرف از رفتن زده و استعفایش را برای روز 11 اردیبهشت 95 به کفاشیان داده اما وی پیش‌تر برنامه کامل اردوها و بازی‌های تیم ملی را به فدراسیون فوتبال داده بود. این برنامه که برای اولین بار منتشر می‌شود شامل اردوها و برنامه بازی‌های دوستانه پس از پشت سر گذاشتن مرحله اول انتخابی جام جهانی 2018 و جام ملت‌های 2019 است.


تیم ملی پس از پشت سر گذاشتن دو بازی پایانی خود در دور اول مسابقات انتخابی جام‌ جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات، مقابل هند و عمان در فروردین‌ ماه 95 خود را برای حضور در دور دوم مسابقات آماده می‌کند. پس از مشخص شدن تمام تیم‌های صعود کننده از دور اول مسابقات انتخابی، اردیبهشت‌ماه 95 قرعه‌کشی مرحله نهایی در مالزی انجام خواهد شد و تیم ملی کشورمان حریفان خود را می‌شناسد.

برنامه دو بازی نهایی تیم ملی در دور اول مسابقات انتخابی جام جهانی به شرح زیر است:

ایران - هند، 5 فروردین‌ماه 95
ایران - عمان، 10 فروردین‌ماه 95

پس از برگزاری این مسابقات و مشخص شدن حریفان ایران در دور دوم مسابقات انتخابی جام جهانی، اردوهای آماده‌سازی شاگردان کارلوس کی‌روش از خردادماه 95 آغاز خواهد شد. اولین اردوی تیم ملی از اول خردادماه آغاز خواهد شد و تا 18 خردادماه 95 ادامه دارد. تیم ملی در این مقطع اردویی در اروپا برگزار خواهد کرد. در تاریخ 13 خردادماه دیدار دوستانه با مقدونیه برگزار می‌شود و با توجه به فرصتی که در تاریخ 18 خردادماه وجود دارد، فدراسیون فوتبال در تدارک برگزاری یک بازی دوستانه دیگر است. پیش از این قرار بود ایران و نروژ در این تاریخ به مصاف هم بروند که این بازی لغو شد.

این برنامه‌ای بود که کارلوس کی‌روش از حدود یک سال پیش به فدراسیون فوتبال ارائه کرده بود و حالا سرمربی تیم ملی برنامه بعدی‌اش را هم به فدراسیون داده است. طبق برنامه‌ای که سرمربی پرتغالی تیم ملی به فدراسیون ارائه کرده، تیم ملی تا پایان مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه 5 مرحله اردو برگزار خواهد کرد. اولین اردوی تیم ملی پس از برگزاری بازی‌های دوستانه خردادماه، در شهریورماه 95 برگزار می‌شود و تیم ملی دو بازی‌اش را در این مقطع برگزار خواهد کرد.

از 8 تا 16 شهریورماه تاریخ تعیین شده برگزاری اردوهای تیم ملی از سوی فیفاست. تیم ملی در تاریخ 11 و 16 شهریورماه هم دو بازی خود را در مرحله مقدماتی جام جهانی برگزار خواهد کرد و اردوی تیم ملی از دوم شهریورماه آغاز می‌شود. پس از برگزاری بازی‌های تیم ملی در شهریورماه شاگردان کی‌روش باید بازی‌های باشگاهی خود را دنبال کرده و دوباره از ششم مهرماه اردوهای تیم ملی آغاز می‌شود. 12 تا 20 مهرماه زمان قانونی اعلام شده از سوی فیفا برای برگزاری اردوهای ملی است و تیم ملی باید در تاریخ 15 و 20 مهرماه بازی‌های سوم و چهارم خود را در مقدماتی جام جهانی برگزار کند.

اردوی بعدی تیم ملی 11 آبان‌ماه آغاز خواهد شد و تیم ملی در بیست و پنجمین روز همین ماه، پنجمین بازی‌اش را در مسابقات انتخابی جام جهانی برگزار خواهد کرد. از 17 تا 25 آبان‌ماه نیز فرصتی است که فیفا به تیم‌های ملی داده و با توجه به اینکه تیم ملی در تاریخ 20 آبان‌ماه در انتخابی جام جهانی مسابقه‌ای ندارد، کارلوس کی‌روش در این تاریخ برای شاگردانش برگزاری یک بازی دوستانه را مدنظر قرار داده است.

پس از برگزاری اردوی تیم ملی در آبان‌ماه، تیم ملی استراحتی چهار ماهه خواهد داشت و پس از آن اردوی بعدی شاگردان کی‌روش 24 اسفندماه 95 برگزار می‌شود و تا 8 فروردین 96 ادامه خواهد داشت. تیم ملی در این اردو خود را آماده می‌کند تا در روزهای سوم و هشتم فروردین‌ماه 96 بازی‌های خود را در انتخابی جام جهانی پشت سر بگذارد. آخرین اردو که حساس‌ترین آن محسوب می‌شود و آخرین بازی تیم ملی در انتخابی جام جهانی در این اردو برگزار می‌شود، در خردادماه 96 خواهد بود. تیم ملی از نهم خردادماه 96 اردوی خود را آغاز خواهد کرد، در تاریخ 18 خرداد فرصت برگزاری یک بازی دوستانه را خواهد داشت و 23 خردادماه آخرین بازی در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 را برگزار می‌کند.

با توجه به برنامه ارائه شده از سوی کارلوس کی‌روش، تیم ملی علاوه بر اینکه فرصت برگزاری دو بازی دوستانه در خردادماه 95 را دارد، می‌تواند در حین برگزاری مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 روسیه دو بازی دوستانه در تاریخ 20 آبان‌ماه 95 و 18 خردادماه 96 برگزار کند.

تقویم کامل اردوها و بازی‌های تیم ملی به شرح زیر است:

اول خردادماه 95، آغاز اردوی آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2018 روسیه

ایران - مقدونیه، 13 خردادماه 95
بازی دوستانه دوم، 18 خردادماه 95

دوم شهریورماه 95، آغاز اردوی تیم ملی برای برگزاری دیدارهای مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2018 روسیه

8 تا 16 شهریورماه، زمان قانونی فیفا برای برگزاری اردوهای تیم ملی
11 شهریورماه بازی اول در انتخابی جام جهانی 2018
16 شهریور بازی دوم در انتخابی جام جهانی 2018

ششم مهرماه 95، آغاز اردوی تیم ملی

12 تا 20 مهرماه، زمان قانونی فیفا برای برگزاری اردوهای تیم ملی
15 مهرماه بازی سوم در انتخابی جام جهانی 2018
20 مهرماه بازی چهارم در انتخابی جام جهانی 2018

یازدهم آبان‌ماه 95، آغاز اردوی تیم ملی

17 تا 25 آبان‌ماه، زمان قانونی فیفا برای برگزاری اردوهای تیم ملی
20 آبان‌ماه زمان برگزاری بازی دوستانه
25 آبان‌ماه بازی پنجم در انتخابی جام جهانی 2018

بیست و چهارم اسفندماه 95، آغاز اردوی تیم ملی

30 اسفندماه 95 تا 8 فروردین‌ماه 96، زمان قانونی فیفا برای برگزاری اردوهای تیم ملی
3 فروردین‌ماه 96 بازی ششم در انتخابی جام جهانی 2018
8 فروردین‌ماه 96 بازی هفتم در انتخابی جام جهانی 2018

نهم خردادماه 96، آغاز اردوی تیم ملی

15 تا 23 خردادماه 96، زمان قانونی فیفا برای برگزاری اردوهای تیم ملی
18 خردادماه 96 زمان برگزاری بازی دوستانه
23 خردادماه بازی هشتم و پایانی در انتخابی جام جهانی 2018

ذکر این نکته ضروری است که برنامه دیدارهای دوستانه در بین بازی‌های مرحله دوم انتخابی جام جهانی بستگی به «سید بندی» ایران در قرعه‌کشی این مسابقات دارد و ممکن است با تغییر سید، برنامه استراحت تیم ملی تغییر کند اما برنامه فعلی براساس سید‌ بندی کنونی و پیش‌بینی شده تنظیم شده است.

منبع: تسنیم