یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۲

اعلام حکم قطعی دادگاه کیوان کریمی

ساعت 24- حکم حبس تعزیری کیوان کریمی در شعبه 54 دادگاه تجدیدنظر استان تهران به یک سال کاهش یافت

محکومیت کیوان کریمی، از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام «توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام» از ۶ سال حبس به یک سال حبس تعزیری و 5 سال حبس تعلیقی کاهش یافت. امیر رییسیان ، فعال حقوق بشر و وکیل مدافع این فیلمساز در گفتگو با ساعت 24، از اعلام رای نهایی شعبه 54 تجدیدنظر دادگاه انقلاب اسلامی تهران ، در روز گذشته خبر داد.

کریمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب،در دادگاه بدوی  به تحمل ۶ سال حبس و ۲۲۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که حکم شلاق نامبرده تغییری نکرده است.کیوان کریمی، فیلمساز، ۲۳ آذرماه سال ۹۲ در پی ساخت فیلم «نوشتن بر شهر» بازداشت و بعد از ۱۲ روز  با قرار وثیقه آزاد شد.

نوشتن بر شهر مستندی ۶۰ دقیقه‌ای است  که به دیوارنویسی‌ها و گرافیتی‌های شهر تهران پس از انقلاب  می‌پردازد. این فیلم تاکنون در هیچ یک از جشنواره‌های بین‌المللی به نمایش درنیامده است .

کیوان کریمی فیلمساز کُرد، ۳۰ سال دارد. برخی از فیلم‌های این فیلم‌ساز به واسطه تجربه کودکی در شهر مرزی بانه، به مصائب کردهای ایران و  زندگی دشوار آنها در مرزها می‌پردازند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s