رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 139620

چگونه انرژیهای منفی را دور بریزیم

ساعت24- همه ما هر روز با رویدادهای بد و خوبی دست به گریبانیم.این رویداد ها احساسات منفی و مثبتی در روح و روان ما برجا می گذارد و اگر نتوانیم این آثار را کنترل و مهار کنیم صدماتی که از این روند نصیبمان می شود جبران ناپذیراست.

روانشناسی
با روش ها و راه های ساده ای می توانیم این احساسات منفی و غلط را از خود دور کنیم و احساسات مفید و مثبت را در خود تقویت کنیم.این روش ها به قدری ساده است که شاید تصورش را هم نکنیم اما چون ساده است به آن ها متعهد نمی مانیم و در نهایت در میانه راه از ادامه انجام و تعهد به آن ها باز می مانیم.این راه های ساده می تواند حال مارا در کوتاه مدت و دراز مدت خوب کند و به ما امید و آسایش بیشتری ببخشد تا در روند زندگی بخوبی پیشرفته و موفق شویم.

البته به شرطی که به آن ها عمل کنیم.حال این اعمال ساده چیست که می تواند حال مارا خوب کند.انرژی معمولا به دو صورت مشاهده می‌شود: خوب و بد. انرژی خوب به عنوان یک نیروی قدرت‌دهنده دیده می‌شود، همان عشقی که در وجودمان است. اگر خوب و مطابق با نیروی برتر رفتار کنیم، این نوع انرژی هم برای‌مان وسیله است و هم پاداش. انرژی بد نقطه‌ی مقابل انرژی خوب است. این انرژی که نمایان‌گر خواسته‌های خودخواهانه و مشکلات روحی است، قابل اجتناب نیست و کاتالیزور تغییر است.
شما حقیقتاً نمی‌توانید بدون تاثیر پذیرفتن از این این نیروی لعنتی زندگی کنید. این‌که چه‌طور با این نیرو کنار می‌آییم، پیشرفت (و عدم پیشرفت) ما را به عنوان آدم‌هایی منحصر به فرد تعیین و تعریف می‌کند. توانایی عبور شجاعانه از مشکلات، رفتار ناشی از پایداری عاشقانه و نیات روشن و مثبت، مقیاسی است که طبق آن هرکسی باید خود را ارزیابی کند. این سبک زندگی بسیار پربار اما دشوار است.
می‌دانم که این الگو خیلی آرمان‌گرایانه است. ما در هر لحظه فقط کاری را می‌کنیم که از عهده‌مان برمی‌آید.
وقتی این تکنیک‌ها را به کار ببرید، بین قلب و ذهن شما پلی ایجاد می‌شود. شما هرگز نباید بکوشید این پیوند را کنترل کنید زیرا آن ها کاری را انجام می‌دهند که قصدش را داشته‌اند. ذهن شما قرار است در هر فرصتی، از شدت عوامل ترسناک، شگفتی‌آور، تحیرآمیز و خودخواهانه بکاهد. برای شرح و تفصیل مفاهیم انتزاعی بدون توجه به همه‌ی موانع از جمله موانع آزاردهنده چه راه دیگری وجود دارد؟ در همین راستا قلب آن‌چه را که می‌تواند حس می‌کند. به نظر می‌رسد صرف نظر از اهداف اگاهانه، کار خودش را می‌کند. اما به هر حال این قلب شما است! ایمان داشته باشید که به نفع‌تان عمل می‌کند.

۱. کمی به خودتان استراحت بدهید.
قرار نیست از کارتان دست بکشید یا به هر روی دچار سستی شوید. فقط کمی از روزهای عادی زندگی‌تان دور شوید. شرایطی را امتحان کنید که می‌توانید در آن خود را پیدا کنید. لبخند بزنید که می‌توانید چنین فرصتی داشته باشید!

۲. نفس بکشید.
ذهن خود را از هر چیز خارجی دور کنید و روی تمامیت خودتان تمرکز کنید. تنفس می‌تواند استرس‌تان را ذوب کند و از بین ببرد، و اگر اجازه بدهید روح‌تان را جسور و بی‌پروا می‌کند. زمانی را برای بررسی وضعیت سلامتی‌تان صرف کنید. و از تمام عناصر وجودی‌تان به خاطر آن‌چه انجام می‌دهند، تشکر کنید.

۳. حمام کنید.
در تمام فرهنگ‌های سراسر جهان، آب یک عنصر شفابخش است. آب را به اندازه‌ای که دوست دارید گرم کنید و کمی روغن یا سایر مواد مورد نظرتان را به آن بیفزایید. احساس کنید که آب همه‌ی انرژی‌های منفی را می‌شوید و از بین می‌برد؛ از دوباره جوان شدن خود لذت ببرید!

۴. درباره‌ی مشکلات‌تان صحبت کنید.
هرچند این مورد آسان به نظر می‌رسد اما انجام دادن آن دشوار است. در سنین خود-اتکایی و استقلال هیچ کس نمی‌خواهد به دیگری تکیه کند و او را تا “سطح خود” پایین بکشد. با کسی که برای شما قابل اعتماد است صحبت کنید. می‌ترسید که دیگران را به کدام سطح بکشانید؟ سطح بشری فقط همانی است که من می‌شناسم. مواقعی هم پیش می‌آید که آنها هم دوست دارند با کسی صحبت کنند. همه‌ی آدم‌ها سختی‌هایی را گذرانده‌اند یا در حال گذراندن روزهای سخت هستند. شما قدرت تشخیص شرایط زندگی دیگران را ندارید و ممکن است به همین دلیل از شنیدن شرح حال آن ها شگفت‌زده شوید.

۵. به خود جسمانی‌تان توجه کنید.
این درون‌گرایی‌های ذهنی و متافیزیکی بدن را تغذیه نمی‌کنند. یک آدم گرسنه و خسته نمی‌تواند سختی‌ها را مهار کند. یک میان‌وعده بخورید یا کمی چرت بزنید! وقتی بیدار شوید، مشکل سر جای خودش خواهد بود.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها