چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴

باغ وحشی دیدنی در چین

یکی از جاذبه های توریستی شهر شنزن می باشد که در شمال شهر شنزن در کناره دریاچه زیبای شیلی واقع شده است.

پارک سافاری (Safari Park) یکی از جاذبه های توریستی شهر شنزن می باشد که در شمال شهر شنزن در کناره دریاچه زیبای شیلی واقع شده است. این باغ وحش، انواع حیوانات، گیاهان و سالن های اجرای نمایش حیوانات را در خود جای داده است.این باغ وحش اولین باغ وحش بدون قفس در کشور چین به حساب می آید که بیش از ۳۰۰ گونه مختلف جانوری در این باغ وحش زندگی می کنند، خیلی از این حیوانات، از گونه های حفاظت شده در جهان و یا از انواع حفاضت شده ملی در کشور چین به حساب می آیند.

 Shenzhen Safari Park

از جمله حیواناتی که در این پارک زندگی شامل :پانداها، زرافه ها، فیل های آسیایی، مرغ های ماهیخوار کاکل قرمز، ببر های سیبریایی و فلامینگو ها و... می باشد .برای دیدن پرندگان میتوانید به بخش مرغزارها بروید و این پرندگان زیبا را از نزدیک ببینید و این باغ وحش محوطه ای حدود ۱۲۰ هکتار را در بر می گیرد و شامل ۳ بخش مجزا با توجه به رفتارهای زیستی حیوانات مختلف است.این پارک با داشتن سدی از کوه های سرسبز در قسمت های شمالی ، درست مانند مرواریدی درخشان در میان هیاهوی شهر بزرگ شنزن دیده می شود.

 Shenzhen Safari Park

در منطقه مخصوص سالن های نمایش های حیوانات، برنامه های فوق العاده ای برای بازدید کننده ها فراهم شده است در این نمایش ها ، از این حیوانات به عنوان فروشنده استفاده می شود که با طوطی های صندوقدار و فیل های کارگر همکارند و تالار نمایش پرندگان ، فضای بسیار وسیعی دارد ، چنین فضای بزرگی که برای 100 ها پرنده تدارک دیده شده باشد ، تا کنون در دنیا نمونه مشابهی نداشته است. هر روز ، در باغ وحش ، 10 برنامه ی زنده از حیوانات در 4 تالار مخصوص برگزار می شود. عناوین این تالارها عبارت است از: تالار سیرک ، تالار مخصوص نمایش فیل ها و ببر ها ، سالن نمایش شیرهای دریایی و تالار نمایش پرندگان .

در این منطقه چهارپایان درنده، ببرهای سپید (ببرهای بنگال)، ببر های شمال چین (ببرهای سیبریایی)، ببرهای جنوب چین، خرس ها، گرگ ها، شیر ها و چیتا ها (یوزپلنگ ها)، همگی خانه های مخصوص به خود را دارند گردشگران تور چین برای دیدن این حیوانات باید سوار ماشین های مخصوص بشوند و از نزدیک آنها را ببینند .

تالار نمایش پرندگان در این پارک ، فضای بسیار وسیعی دارد ، چنین فضای بزرگی که برای 100 ها پرنده تدارک دیده شده باشد ، تا کنون در دنیا نمونه مشابهی نداشته است. نمایش جالب و حیرت انگیزدیگری نیز در مجموعه پارک سفری شنزن برگزار می شود که در آن 300 هنرمند و حدود 1000 حیوان نقش دارند ، این نمایش نیز در نوع خود بی نظیر ترین در دنیا به حساب می آید. در این نمایش فیل ها نقش رهبری را در رژه ای زیبا همراه با ببرها و شیرها و سایر حیوانات که پشت سرایشان حرکت می کنند را بر عهده دارند ، در همین حین ابری از کبوتران زیبا در فضای بالای سر حیوانات دیگر شناور هستند.

 Shenzhen Safari Park

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s