رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 211

صادق زیبا کلام:

وزیر علوم باید آن چه را که بر سر دانشگاه ها طی چند سال آمده است را بر ملا کند

سایت خبری تحلیلی ساعت24- صادق زیبا کلام تاکید کرد،رضا فرجی دانا در جلسه استیضاح احتمالی، باید با بیان حقایقی که در دولت گذشته بر وزارت علوم گذشته ضمن دفاع قاطع از عملکرد خود هم برای خود و هم برای دولت آقای روحانی یک افتخار بزرگ کسب کند.

وزیر علوم باید آن چه را که بر سر دانشگاه ها طی چند سال آمده است را بر ملا کند
صادق زیباکلام گفت: من معتقدم آنکه باید استیضاح شود نه آقای فرجی‌دانا بلکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی است، چرا که آقای فرجی‌دانا دارد بهای افشاگری آنچه در دوره گذشته در وزارت علوم اتفاق افتاده و این کمیسیون چشم خود را بر آن بسته بود را می‌دهد.
وی با بیان اینکه آقای فرجی‌دانا تنها وزیر نزدیک به اصلاح‌طلبان دولت آقای روحانی است و چند جرم و گناه نابخشودنی از نظر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انجام داده است، گفت: جرم و گناه نابخشودنی نخست ایشان این است که دارد تلاش می‌کند دانشجویانی که خلاف قانون در دولت گذشته ستاره‌دار و محروم از تحصیل شده بودند را به دانشگاه‌ها برگرداند.
زیباکلام افزود: گناه دوم ایشان این است که اساتیدی که به طور غیر قانونی و اجباری در دولت گذشته بازنشسته و ممنوع‌التدریس شده بودند را دارد با حکم دیوان عدالت اداری به دانشگاه‌ها برمی‌گرداند.
وی با بیان اینکه گناه سوم آقای فرجی‌دانا هم این است که ایشان می‌خواهند استقلال از دست‌رفته را به دانشگاه‌ها برگردانند، گفت: با کمال تاسف یکی از ستم‌های بزرگی که در دولت گذشته به دانشگاه‌ها شد این بود که استقلال دانشگاه‌ها از بین رفت و دانشگاه‌ها حتی برای آب خوردن هم باید معطل اجازه وزارت علوم و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌ماندند.
این استاد دانشگاه افزود: جرم چهارم آقای فرجی‌دانا این است که به اطلاعاتی دست پیدا کرده است که حکایت از اعطای ۳ هزار بورسیه غیر قانونی در دوره احمدی‌نژاد دارد.
وی ادامه داد: در نهایت آنکه جرم آقای فرجی‌دانا این است که بسیاری از بی‌قانونی‌های دیگر در ۴ سال دوم احمدی‌نژاد در فاصله سال‌های ۸۸ تا ۹۲ را دیده است و می‌خواهد با آنها مقابله کند.
زیباکلام تصریح کرد: حرف اصلی استیضاح‌کنندگان - اگر چه به طور رسمی و علنی مطرح نمی‌شود - این است که وزیر علوم هم همانند آنها بر تمام بی‌قانونی‌های سال‌های گذشته چشم ببندد و آنها را نادیده بگیرد تا افکار عمومی و مردم از آنچه بر دانشگاه‌ها در دولت احمدی‌نژاد رفته است مطلع نشوند.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه رویکرد فرجی‌دانا در جلسه احتمالی استیضاح باید قاطعانه و شجاعانه باشد، گفت: فرجی‌دانا در جلسه استیضاح باید مردم ایران را خطاب قرار دهد و هر آنچه را که بر دانشگاه طی سال‌های گذشته رفته است برملا کند.
زیباکلام افزود: او بدون آنکه واهمه‌ای از نتیجه استیضاح داشته باشد، باید به مردم بگوید که در ۸ سال گذشته وزارت علوم چگونه اداره شده و چگونه شورای عالی انقلاب فرهنگی و همین کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس چشم بر واقعیت‌ها بسته است.

وی با بیان اینکه احتمال رای نیاوردن فرجی‌دانا در جلسه احتمالی استیضاح خیلی ضعیف است چرا که بدنه معتدل مجلس که اکثریت را در اختیار دارد باز هم به او رای اعتماد خواهد داد، گفت: به فرض آنکه در پایان این جلسه هم رای نیاورد او باید با افشاگری و بیان حقایقی که در دولت گذشته بر وزارت علوم رفته ضمن دفاع قاطع از عملکرد خود هم برای خود و هم برای دولت آقای روحانی یک افتخار بزرگ کسب کند.
منبع:فرارو
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها