ترامپ هم حریف ظریف نمی‌شود!

ساعت24- رئیس وقت سازمان CIA در دوران ریگان درباره هاشمی نوشته بود او سیاستمداری است که در قالب‌های ما نمی‌گنجد. نه می‌شود محافظه‌کارش خواند و نه رادیکال ش نامید. هاشمی سیاستمداری «مصلحت گر» است که هر بن بستی را در مقابل «منافع ملّتش»می‌گشاید.

 به گزارش سایت آیت ا... هاشمی، در حاشیه نگاری از دیدار جمعی از اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده است: ‌مهمانان همه می‌خواهند به نوعی نظر آقای هاشمی را بدانند.آیت ا... هاشمی در مصاحبه با روزنامه آرمان گفتند، فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس‌جمهور آمریکا شود. ما کار خودمان را می‌کنیم. البته اضافه هم کردند که ترامپ قلدری خطرناک است. ولی به جد تاکید داشتند که ما کار خودمان را می‌کنیم. وقتی آقای هاشمی می‌گوید فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس‌جمهور آمریکا شود این حرفی از روی ۴ دهه تجربه اجرایی است. آقای هاشمی هم کارتر را دیده هم ریگان را. هم کلینتون را و هم بوش را. آقای هاشمی خوب می‌داند با عقلانیت هم می‌شود ریگان را از صدام جدا کرد و هم کلینتون را در اجرای تحریم‌های «داماتو» تنها گذاشت. آقای هاشمی اگر می‌گوید ما کار خودمان را می‌کنیم. یعنی انتخاب ترامپ یا کلینتون هیچکدام نگرانی ندارد. معلوم است آقای هاشمی با چنین اطمینان خاطر بگوید ما کار خودمان را می‌کنیم. این یعنی مردم بدانند ترامپ هم حریف ظریف نمی‌شود! به خاطرات رئیس وقت سازمان CIA نگاهی بیندازید در دوران ریگان. که درباره هاشمی نوشته بود او سیاستمداری است که در قالب‌های ما نمی‌گنجد. نه می‌شود محافظه‌کارش خواند و نه رادیکال ش نامید. هاشمی سیاستمداری «مصلحت گرا» است که هر بن بستی را در مقابل «منافع ملّتش» می‌گشاید. ظریف امروز میراث‌دار همان راه است. نوبت سخنان آیت‌ا... می‌رسد. آقای هاشمی اول از همه از نقش جوانان می‌گوید. در آینده کشور و انقلاب. جوانانی که با رأی خود در سال‌های ۹۲ و ۹۴، مسیر اشتباه گذشته را اصلاح کردند. آقای هاشمی چشم امیدش به همین بچه‌هاست. حرف بعدی آقای هاشمی تحلیل اوضاع ۱۰ سال گذشته کشور است. از کله شقی‌هایی که منجر به تحریم‌های بزرگ شد و از عقلانیتی که آنها را از سر راه انقلاب و مردم برداشت.آیت‌ا... هاشمی باز هم از برجام می‌گوید؛ از برجامی که ایران را به گروه ۸ کشور صنعت گداخت هسته‌ای (ایتر) پیوند داد.

آرمان

کد خبر 215843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سراج IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
  3 1
  سلام - لعنت خدا بر كساني كه برنامه هسته اي كشور را خاموش كردند و هنوز هم رجز مي خوانند. آمين
 • ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
  2 1
  وای بر شما خدا به راه راست هدایتتان بکند شما از همین راهپیمایی اربعین حسینی در س عبرت بگیرید . این راهپیمایی پیام دارد که ماذلت نمی پذیریم راه ما راه امام مان است مرگ بر آمریکا ظریف چکار کرد ایا به غیر از ذلت چیزی دیگر آورد
 • طیب IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
  2 0
  بله آقای ظریف ترامپ مجبور به پذیرش برجام گردد! اصلا آنقدر به او امتیاز خواهد داد تا دست وکتف بسته و از روی استیصال اجباراً و اضطراراً برجام را بپذیرید ! آقا مگر ترامپ جرأت پاره کردن برجام را دارد؟ آقدر عقب نشینی می کنیم !!!!!
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
  1 0
  لعنت خدا بر کسانی که برای جوانان این سرزمین بدبختی و رنج می خواهند
 • حسام بهنیا IR ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
  0 0
  یادمه اغاز حمله امریکا به عراق دبیر تاریخمان در دبیرستان به حرف اقای رفسنجانی می خندید که گفته بود امریکا در عراق شکست می خورد ولی آخر حرفش درست از کار درآمد.