رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 232

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران:

عدم برنامه‌ریزیهای گذشته عامل کم آبی امروز تهران

سایت خبری تحلیلی ساعت 24- رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران معتقد است وضعیت بحرانی آب در تهران، نتیجه عدم برنامه‌ریزی‌های گذشته است.

عدم برنامه‌ریزی‌های گذشته عامل کم آبی امروز تهران
محمد حقانی با اشاره به وجود مشکلاتی در جمعیت پذیری و مهاجرت پذیری شهرها، گفت: این موضوعات، باعث می‌شد کم آبی، در وضعیت خطر قرار گیرد. وی با اشاره به افت ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتری آب‌های زیرزمینی در هر سال، افزود: برداشت نادرست از آب‌های زیرزمینی بر این موضوع دامن‌ زده است. با پیشرفت علم و فنی، می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که در مصرف آب صرفه‌جویی شود و باید با مدیریت صحیح، بحران را رد کرد، ۳۰ درصد آب تهران، پرت می‌شود.
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه بنابر گزارش کارشناسان آب، ۳۰ درصد آب تهران، پرت می‌شود، گفت: لوله‌های سازمان آب و فاضلاب به علت فرسودگی و عدم نوسازی، ۳۰ درصد پرت دارند. مصرف آب در تهران ۳ برابر کشورهای دیگر است و با توجه به اینکه ما در یک منطقه خشک زندگی می‌کنیم، ضروری است در مصرف آب صرفه‌جویی شود.
حقانی با بیان اینکه جلساتی با سازمان آب و فاضلاب داشته و خواهیم داشت، تصریح کرد: سیستم‌های دست‌اندرکار باید به سمت بازیافت آب بروند و از بازیافت فاضلاب شهری برای مصارف غیرشرب استفاده کنند.
ایسنا
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها