شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۶

علی‌اکبر ولایتی: ایران صاحب جایگاه مهم و بی‌نظیری در منطقه و جهان است

علی‌اکبر ولایتی.jpg

ساعت 24- رئیس فعلی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت‌نظام گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توسعه علوم پزشکی در کشور شتاب دو چندان گرفت و ملت بزرگ ایران عزم خود را جزم کردند تا در همه زمینه‌ها خودکفا شوند.

علی‌اکبر ولایتی صبح روز شنبه دردومین کنگره آسیایی آفریقایی مایکوباکتریولوژی که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه جمهوری اسلامی ایران در تولید و توسعه علوم به ویژه در حوزه پزشکی جایگاه مطلوبی است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد عزم بزرگ ملت ایران برای دستیابی به رشد و تعالی در همه عرصه‌ها به ویژه در زمینه توسعه علوم بوده‌ایم.

وی افزود: خوشنودیم که امروز این مسیر روشن و دقیق‌ ترسیم شده و به وقوع پیوسته و بی‌تردید جمهوری اسلامی ایران در زمینه تولید علم و دستیابی به فن‌آوری‌های نوین صاحب جایگاه مهم و بی نظیری در منطقه و جهان است.

وی با اشاره به اجرای سند چشم‌انداز توسعه کشور و ضرورت سرآمدی ایران در امور علمی و فناوری‌های نوین در سطح منطقه گفت: با تأکیدات مقام معظم رهبری و اطلاق این موارد، فرایند و توسعه در زمینه‌های علمی و تکنولوژی سرعت بیشتر و افزون‌تری به خود گرفته است، در همین راستا تلاش شده تا از طرف مرکز آموزشی و پژوهشی درمانی سل و بیماری‌های ریوی بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان مهم‌ترین مرکز ارائه کننده خدمات به بیماران ریوی و مسلول در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی اقدامی در سطح بین المللی انجام شود.

رییس دومین کنگره بین المللی آسیایی افریقایی مایکو باکتریولوژی گفت: اولین کنگره بین المللی آسیایی و آفریقایی مایکوباکتریولوژی در سال 1391 به ثبت رسید و پس از اولین کنگره در سال 1393 امروز شاهد برگزاری دومین کنگره با حضور 120 نفر از متخصصان و اندیشمندان سراسر جهان هستیم که امیدوارم این کنگره بتواند زمینه‌ای برای توسعه همکاری‌ها و دستیابی به آخرین یافته‌ها در این حوزه از علم را فراهم آورد.

وی ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری این کنگره، پژوهش در زمینه زیست شناسی آسیب شناسی و روند توسعه عفونت‌های مختلف ناشی از مایکوباکتریا و از جمله بیمارهای سل در انسان و دام و عفونت‌های فرصت‌طلب غیر سلی در زمینه نقص ایمنی است.

وی ضمن ارائه مقاله‌ای تخصصی با موضوع بیماری سل در کودکان به بررسی سرایت این بیماری در کودکان،  انتقال آن به بزرگسالان و نحوه درمان آن پرداخت.

دومین کنگره بین المللی آسیایی آفریقایی مایکوباکترولوژی با شرکت 250 شرکت کننده داخلی و خارجی به مدت سه روز در هتل عباسی اصفهان برگزار می‌شود. 110 نفر از این شرکت کنندگان را مهمانان خارجی از 42 کشور آسیایی، آفریقایی و اروپایی تشکیل می‌دهند.

ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s