کد خبر: 243995
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰
داعش

ساعت 24- رئیس نهاد نظارتی جدید تروریسم بریتانیا از برنامه ریزی تروریست‌های داعش برای انجام حملات کورکورانه تروریستی علیه شهروندان بیگناه در بریتانیا خبر داد.

خبرگزاری رویترز، مکس هیل رئیس نهاد نظارتی جدید تروریسم بریتانیا در مصاحبه با ساندی تلگراف تاکید کرد: تروریست های داعش در حال برنامه ریزی برای انجام حملات تروریستی کورکورانه علیه شهروندان بیگناه بریتانیایی هستند، آن هم در ابعادی شبیه حملاتی که توسط ارتش جمهوریخواه ایرلند در 40 سال قبل انجام شده است.


وی در ادامه تصریح کرد: تروریست ها قصد حمله به شهرها را داشته اند و به خطر بزرگی تبدیل شده اند که هیچ یک از ما نمی توانیم آن را نادیده بگیریم. بنابر این فکر می کنم که خطر بزرگ و مهمی وجود دارد که از نظر ابعاد شبیه تهدیدی است که در دهه 70 از سوی ارتش جمهوریخواه ایرلند علیه لندن وجود داشت.

ارتش جمهوریخواه ایرلند به مبارزه مسلحانه با بریتانیا برای کنترل ایرلند شمالی پایان داد و با امضای پیمان صلح 1998 میلادی با ایرلند متحد شد.

در جریان این درگیری مسلحانه از که اواخر دهه 1960 آغاز شد، بیش از 3600 نفر از جمله 1000 نفر از نیروهای امنیتی بریتانیا کشته شدند.

مقام های امنیتی بریتانیا بارها اعلام کرده اند که تروریست های داعش که در حال از دست دادن سرزمین های تصرف شده در عراق و سوریه هستند، بریتانیا را هدف قرار خواهند داد.

تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی