کد خبر 256249
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۲

در برخی مواقع مانند ضربه خوردن گوشی یا ترک برداشتن صفحه‌نمایش، ممکن است برخی پیکسل‌ها در نمایشگر گوشی با مشکل مواجه شود. این پیکسل‌های مشکل‌دار به شکل‌های مختلفی خود را نمایش می‌دهند.

در برخی مواقع مانند ضربه خوردن گوشی یا ترک برداشتن صفحه‌نمایش، ممکن است برخی پیکسل‌ها در نمایشگر گوشی با مشکل مواجه شود. این پیکسل‌های مشکل‌دار به شکل‌های مختلفی خود را نمایش می‌دهند. در برخی موارد پیکسل به‌طور کامل می‌سوزد و شما شاهد نقطه‌ای سیاه در نمایشگر روشن خود خواهید بود. در حالتی دیگر ممکن است رد و هاله‌ی یک آیکون یا رنگ را به‌صورت بسیار کمرنگ روی نمایشگر مشاهده کنید؛ به‌طوری‌که وقتی یک تصویر کاملا سفید را اجرا می‌کنید، همچنان ردی از آیکون یا آیتم‌های قبلی روی صفحه باقی می‌ماند و قابل مشاهده است. Dead Pixels Test and Fix یکی از اپلیکیشن‌هایی است که به کمک آن می‌توانید در برخی مواقع، مشکلات این‌چنینی را حل کنید و نیازی به تعویض صفحه‌نمایش گوشی و خرج‌های گزاف نداشته باشید. دقت داشته باشید که این اپلیکیشن، برای صفحه‌نمایش‌ LCD منتشر شده است و تأثیر مثبتی در صفحه نمایش‌های OLED و AMOLED نخواهد داشت.

ابتدا Dead Pixels Test and Fix را دانلود و نصب کنید. سپس وارد برنامه شوید و گزینه‌ی Check Dead Pixels را انتخاب کنید تا نمایشگر گوشی با پخش رنگ‌های مختلف در صفحه، به شما در تشخیص پیکسل‌های مورددار کمک کند. بعد از انجام این تست و مشاهده‌ی پیکسل‌های مشکل‌دار، کافی است گزینه‌ی Fix Dead Pixels را لمس کنید تا عملیات تعمیر آغاز به کار کند. با لمس این گزینه، صفحه‌ نمایش شما اقدام به پخش سریع و پشت سر هم رنگ‌ها و طرح‌های عجیبی خواهد کرد؛ به‌طوری که تمام پیکسل‌های صفحه‌نمایش را در بر بگیرد. بهتر است تا هنگام نمایش این طرح‌ها و رنگ‌ها به صفحه‌ نمایش نگاه نکنید و گوشی را در گوشه‌ای رها کنید تا عملیات تست به انجام برسد. این عملیات تا زمانی که صفحه‌نمایش را لمس کنید، ادامه خواهد داشت؛ اما پیشنهاد شده است که حداقل ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به برنامه اجازه‌ی پخش این رنگ‌ها و طرح‌ها را بدهید تا احتمال حل مشکل صفحه‌نمایش بیشتر شود. در پایان توضیحات برنامه در پلی‌استور تأکید شده است که این برنامه به‌هیچ‌وجه تعمیر شدن صفحه‌ی گوشی را تضمین نمی‌کند؛ بلکه تنها به‌عنوان راهکاری مفید که در برخی مواقع  باعث رفع مشکل می‌شود، ارائه شده است که امتحان کردن آن قبل از صرف هزینه‌ی بالا برای تعویض نمایشگر می‌تواند مفید واقع شود. برای دانلود می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

کد خبر 256249

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.