رحمانی فضلی: تا کنون هیچ مشکل امنیتی نداشته ایم/ شورای نگهبان مسئول تایید صحت انتخابات است

ساعت24- وزیر کشور گفت: شورای نگهبان مسئول تایید صحت انتخابات است، پس از اعلام نتایج ٣ روز فرصت اعتراض وجود دارد که این شورای بررسی می‌کند و سپس صحت انتخابات را اعلام می‌کند.

 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به فرمانداران و استانداران اعلام شده در شعب هایی که میزان استفاده از تعرفه‌ها به ٧٠ درصد رسیده اعلام کنند تا تعرفه‌های جدید در اختیار ان‌ها قرار بگیرد، کمبود تعرفه نداریم.

وی افزود: تا کنون هیچ مشکل امنیتی نداشته ایم و هیچ گزارشی هم نبوده است.

وزیر کشور همچنین خاطرنشان کرد: مشخص نیست زمان اخذ رای تا چه مدت تمدید شود، مهلت قانونی تمدید تا ساعت ١٢ امشب است لذا از مردم می‌خواهیم زودتر به شعب مراجعه کنند تا مدت تمدید‌ها طولانی نشود.

رحمانی فضلی ادامه داد: پس از اتمام زمان تمدید دستور بازگشایی صندوق‌های اخذ رای را خواهیم داد و ابتدا هم صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری بازگشایی و شمارش می‌شوند.

وی افزود: نهایتا نتایج را با شورای نگهبان تطبیق داده و اعلام می‌کنیم و شورای نگهبان مسئول تایید صحت انتخابات است، بعد از اعلام نتایج ٣ روز فرصت اعتراض وجود دارد که شورای نگهبان بررسی می‌کند و سپس صحت انتخابات را اعلام می‌کند.

انتهای پیام/
منبع: فارس

اعلام نتایج انتخابات ۹۶

اعلام آرا ریاست جمهوری ۹۶

نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۹۶

نتایج انتخابات ۹۶

کد خبر 263181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.