جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹

شلیک پلیس افغانستان به سوی معترضان به ناامنی

657

ساعت 24-نیروهای امنیتی افغانستان امروز (جمعه) برای متفرق کردن معترضانی که برای استعفای دولت به خیابان‌های کابل آمده بودند، اقدام به تیراندازی کردند که بر اثر آن چندین نفر کشته و زخمی‌ شده‌اند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، این اعتراضات در پی انفجار یک کامیون بمب گذاری شده در کابل رخ داد.

بیش از ۱۰۰۰ معترض در نزدیکی محل انفجار که روز چهارشنبه رخ داد، تجمع کرده و اشرف غنی، رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله، مدیر اجرایی افغانستان را مسئول اصلی این حمله دانستند.

این انفجار بیش از ۹۰ کشته و ۴۵۰ زخمی برجای گذاشت.

معترضان بنرهایی را در دست داشتند که رویشان نوشته شده بود "غنی! عبدالله! استعفا استعفا".

سایر معترضان نیز از دولت خواستند تا زندانیان شبکه حقانی را اعدام کند؛ گروهی که مقام‌های اطلاعاتی آنها را مسئول این حمله می‌دانند.

در تظاهرات امروز درحالیکه بعضی از معترضان خواستند تا از موانعی که پلیس ایجاد کرده بود، عبور کنند، پلیس برای عقب راندنشان از شلیک هوایی و تیراندازی استفاده کرد. گزارش‌ها از کابل حاکی است که دست کم هفت تن کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

با وجود اینکه این تجمع اعتراضی کم جمعیت بود اما معترضان از ناکامی دولت برای تضمین امنیت عمومی بسیار خشمگین بودند. این نارضایتی به ویژه از زمان خروج اکثر نیروهای خارجی از افغانستان در سه قبل بیشتر شده است.

ایسنا

اعضای پیشنهادی کابینه دولت جدید حسن روحانی

اعضای پیشنهادی کابینه جدید دولت دوازدهم

وزیران پیشنهادی جدید دولت حسن روحانی

وزیران پیشنهادی کابینه جدید دولت دوازدهم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s