کد خبر: 320372
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵
برداشت زرشک

خواص زرشک | خواص زرشک برای قلب | خواص زرشک برای کبد | خواص زرشک برای عفونت | خواص ضد التهابی زرشک | خواص زرشک برای درمان اسهال | جوشاندن زرشک | هشدار در مصرف زرشک

بررسی اجمالی

مصرف دارویی زرشک قدمت بیش از 2500 سال دارد. از این دارو در طب عامیانه هند برای معالجه اسهال ، کاهش تب ، بهبود اشتها ، تسکین معده ناراحت کننده و تقویت قدرت و همچنین احساس بهتر استفاده شده است. امروزه ، این گیاه به طور گسترده برای اهداف دارویی در ایران استفاده می شود ، از جمله برای اختلالات صفراوی (مانند بیماری کیسه صفرا) و سوزش قلب.

زرشک و طلای زراعی (Hydrastis canadensis) اغلب برای اهداف دارویی مشابه استفاده می شوند زیرا هر دو گیاه حاوی بربرین شیمیایی هستند. نشان داده شده است که بربرین مانع از رشد باکتری ها در لوله های آزمایش می شود و ممکن است به عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کند. عصاره آبی زرشک تأثیرات مفیدی بر روی سیستم قلبی و عروقی و سیستم عصبی دارد. به همین ترتیب ، ممکن است در درمان فشار خون بالا ، تاکی کاردی (ضربان قلب سریع) و برخی از اختلالات عصبی مانند صرع و تشنج مفید باشد. مطالعات اخیر حاکی از آن است که زرشک همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و ممکن است به جلوگیری از انواع خاصی از سرطان کمک کند.

عفونت و اختلالات پوستی

زرشک برای سهولت التهاب و عفونت مجاری ادراری (مثانه و مجاری ادراری) ، دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی (گلو درد ، احتقان بینی ، سینوزیت ، برونشیت) و همچنین عفونت های کاندیدا (مخمر) پوست یا واژن استفاده می شود. عصاره زرشک همچنین ممکن است علائم برخی از بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس و آکنه را بهبود بخشد. برای تأیید این یافته ها تحقیقات بیشتری لازم است.

اسهال

زرشک ممکن است درمانی مؤثر برای اسهال باشد (از جمله اسهال مسافرتی و اسهال ناشی از مسمومیت غذایی). چند مطالعه نشان داده اند که زرشک علائم را سریعتر از آنتی بیوتیک ها بهبود می بخشد ، شاید به دلیل اینکه خاصیت قابض دارد ، اما ممکن است آنتی بیوتیک ها در از بین بردن باکتری ها در روده مؤثر باشند. به دلیل عواقب جدی که در ارتباط با اسهال باکتریایی وجود دارد ، اگر از زرشک برای کاهش علائم استفاده  شود ، بهتر است این گیاه را همراه با درمان استاندارد آنتی بیوتیکی مصرف کنید. با این حال ، مصرف زرشک با آنتی بیوتیک ها ممکن است اثر آنتی بیوتیک ها را کاهش دهد. قبل از ترکیب این دو با پزشک خود صحبت کنید.

توضیحات گیاه

زرشک درختچه ای است با شاخه های خاکستری و خارپشت که می تواند تا حدود 9 فوت قد داشته باشد. گلهای زرد روشن در بین ماه های آوریل و ژوئن شکوفه می کنند و تیره می شوند و دسته های میوه قرمز را در پاییز فرو می ریزند. از ریشه ، پوست و میوه برای اهداف دارویی استفاده می شود.

زرشک از چه چیزی ساخته شده است؟

ساقه ، پوست ریشه و میوه زرشک حاوی آلکالوئیدها است که برجسته ترین آنها بربرین است. مطالعات آزمایشگاهی در لوله های آزمایش و حیوانات حاکی از آن است که بربرین دارای اثرات ضد میکروبی (باکتری ها و انگل ها را می کشد) ، ضد التهابی ، فشار خون (باعث کاهش فشار خون) ، آرام بخش و ضد تشنج است. بربرین همچنین ممکن است سیستم ایمنی بدن را تحریک کند. همچنین روی عضلات صاف که خطوط روده را تنظیم می کنند نیز اثر می کند. این اثر آخر ممکن است به بهبود هضم و کاهش درد دستگاه گوارش کمک کند.

فرم های موجود

زرشک در کپسولها ، عصاره های مایعات ، تنتورها و به عنوان پماد موضعی موجود است. ریشه های خشک زرشک را نیز می توان در چای استفاده کرد. عصاره زرشک به طور استاندارد شده حاوی 8 تا 12 درصد آلکالوئیدها (بربرین) است.

پیشنهاد می شود بخوانید : خواص بی نظیر آب زرشک طبیعی

خواص زرشک

زرشک گیاهی با طبع سرد و خشک است.این میوه دارای 4 درصد مواد قندی و 65 درصد اسید مالیک و اسید تارتاریک و مقداری صمغ می باشد.

در ادامه مطلب همراه ما باشد تا با خواص زرشک برای درمان بیماری ها آشنا شوید.

خواص زرشک
زرشک معجزه سلامتی

خواص زرشک برای قلب

زرشک حاوی ماده ای به نام برامین است.این ماده قلب را در برابر بیماری ایسکمی یعنی کم خونی موضعی خون مقاوم کرده و همینطور از آن در برابر خون رسانی مجدد محافظت می کند.بربامین به وسیله تنظیم غلظت یون های کلسیمی که در سلول ها وجود دارند،و جلوگیری از فعالیت کردن پروتئینی که کالپین نام داشته و نقش پررنگی در نارسایی قلبی دارد این کارها را انجام می دهد.

هم چنین این ماده از طریق افزایش حساسیت سلول ها به کلسیم سبب تقویت انقباض عضلات قلب می شود.

خواص زرشک برای کبد

بر اساس مطالعات انجام شده زرشک قابلی محاظت از کبد را دارد.این مطالعات نشان دهنده آن است که این گیاه از آسی هایی که تترا کلید کربن به کبد وارد می کند پیشگیری خواهد کرد اما مطالعات بیشتری برای اتبات و تایید آن لازم است.

خواص زرشک برای پوست

زرشک خواص و فواید بسیار زیادی برای بدن به ویژه پوست دارد.استفاده از زرشک حتی در مدن زمان کوتاه باعث از بین رفتن جوشهای پوست شده و پوست را شاداب و شفاف خواهد کرد.به این منظور باید یک قاشق غذا خوری زرشک را به مدت 8 الی 9 ساعت در آب قرار دهید تا خیس بخورد.سپس زرشک ها را به وسیله پشت قاشق له کنید و از صافی بگذرانید.در نهایت آب زرشک را میل کرده و خود زرشک را بر روی پوست خود قرار دهید.برای گرفتن نتیجه مطلوب به مدت 2 ماه این کار را یک روز در میان انجام دهید.

برای درمان جوش ها نیز میتوانید هر 6 ساعت دو قاشق شربت زرشک میل کنید

خواص زرشک برای عفونت

برای آرام کردن التهاب و عفونت دستگاه گوارشی و تنفسی از زرشک می توان استفاده کرد.به علاوه از این گیاه برای بهبود عفونت های قارچی پوست نیز استفاده می شود.

خواص ضد التهابی زرشک

زرشک سرشار از بربرین است.این بربرین خاصیت ضد التهابی،کاهش فشار خون و مخدری دارد.به علاوه به از بین بردن قارچ ها و انگل ها کمک کرده و قابلیت کنترل تشنج نیز دارد.

خواص زرشک برای درمان اسهال

زرشک به درمان انواع اسهال مانند اسهال های ناشی از مسمومیت یا مسافرت کمک خواهد کرد.خاصیت قابض زرشک که مطالعات آن را نشان میدهند این است که علائم را از آنتی بیوتیک ها آرام میکند.اما با این حال امکان قدرتمند تر بودن آنتی بیوتیک ها در حذف باکتری های روده از زرشک بیشتر است.به علت عوارض زیاد اسهال توصیه می شود زرشک را حتما به همراه آنتی بیوتیک ها و در کنار آن ها استفاده کنید.

خواص زرشک برای پوست
نحوه مصرف زرشک

جوشاندن زرشک

در یک لیتر آب ساقه،ریشه یا میوه زرشک را ریخته و بجوشانید.سپس جوشانده را به مدت پ0 دقیقه در دمای معمولی نگه دارید و در نهایت آن را صاف کرده و با شکر یا عسل آن رابنوشید

مقدار مجاز برای مصرف این جوشانده 3 نوبت در روز در فاصله بین غذا هاست.

هشدار در مصرف زرشک

زرشک ممکن است باعث ایجاد مسمومیت شود.علائم ایجاد مسمومیت زرشک خون دماغ،گیجی،اسهال،تحریک کلیوی و نفریت است.

دانستنی های مهم در مورد زرشک

زرشک ها یک  میوه تقویت کننده عمومی بدن است علاوه بر آن می توانند به التهاب لثه کمک کنند. برای انجام این کار ، باید آب آن نوشیده  شود یا به نواحی ملتهب مالیده شود.

پوست ریشه درخچه زرشک برای کاربردهای درمانی استفاده می شود. به جز میوه ، تمام قسمت های گیاه کمی سمی است. بنابراین خوردن آنها توصیه نمی شود. علاوه بر این ، برداشت ریشه ها دشوار است و برای اینکه آسیبی به درختچه حاصل از ریشه نرسد ، باید توسط افراد ماهر انجام بگیرد.

امیدواریم مطلب خواص زرشک برایتان مفید باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

خط داغ

تازه ترین خبرها

مطالب خواندنی