پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴

امیر حاتمی در دیدار وزیر ارتباطات عراق: بعضی‌ با جنگ روانی دنبال شیعه‌هراسی در منطقه هستند

خبر567

ساعت24-وزیر دفاع گفت: گروه تروریستی داعش در عراق عملا شکست خورده و سرزمین‌های اشغالی را از دست داده است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه با ‌وزیر ارتباطات ‌‌عراق دیدار و پیرامون مسائل مهم منطقه گفت‌و‌گو کردند.

امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در بغداد گفت: بسیار خوشحالم در شرایطی با همتای عراقی خود در بغداد دیدار می‌کنم که وضعیت‌ امنیتی، اجتماعی و اقتصادی عراق بعد از اضمحلال داعش رو به بهبود است.

 

‌وی با اشاره به حملات خشونت‌بار داعش در عراق اظهار داشت: مردم این کشور عراق طی سال‌های اخیر در مبارزه با این گروه‌های تکفیری و تروریستی  متحمل سختی‌ها و مرارت‌های بسیاری شده‌اند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه خداوند را شاکریم که امروز ‌عراق در شرایط باثبات‌تری قرار دارد، ادامه داد: گروه تروریستی داعش در عراق عملا شکست خورده و سرزمین‌های اشغالی را از دست داده است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران پیروزی بر داعش را مرهون اتحاد ملت، دولت و ارتش و حمایت مراجع عظام تقلید و علمای دینی دانست و تصریح کرد: دوران مبارزه با داعش بسیار آموزنده و تاریخی بود چرا که ایران و عراق در جریان مبارزه، دوستان و دشمنان خود را شناخته و مدعیان دورغین مبارزه با داعش را شناسایی کنند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه در آن دوران بسیار از دولت‌ها داعیه مبارزه با تروریسم را در منطقه سر دادند، خاطرنشان کر‌د: ولی ‌در عمل بسیاری از این دولت‌ها از تروریست‌ها ‌در جهت تحقق اهداف خود استفاده کرده و آنها را مدیریت کردند.

وی عزم صادقانه و خیرخواهانه جمهوری اسلامی ایران را حمایت از همه ملت‌های منطقه به ویژه مردم عراق و سوریه دانست و اضافه کرد: متاسفانه بعضی‌ها با جنگ روانی به دنبال ایران‌هراسی و شیعه‌هراسی در منطقه هستند اما وقوع این حوادث در منطقه نشان داد همه آنها دروغ محض است و جمهوری اسلامی ایران خیرخواه ملت‌های منطقه و مظلوم است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران پیوند ملت‌ها، تعامل و همبستگی منطقه‌ای است، تاکید کرد: به بازسازی عراق به عنوان ادامه مسیر تقویت و ارتقاء قدرت عراق و مبارزه با تروریسم می‌اندیشیم و به عنوان یک اعتقاد و باور در بازسازی کنار مردم  عراق خواهیم ماند.

وزیر ارتباطات‌ عراق نیز در این دیدار با قدردانی از ‌تلاش‌های جمهوی اسلامی ایران درکمک به دولت و مردم عراق در مبارزه و سرکوب گروه‌های تروریستی و داعش اظهار داشت: مواجه جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با عراق، مواضعی اصولی و راهبردی بود و ملت و دولت عراق هرگز حمایت‌ها و پشتیبانی‌های این کشور را در مبارزه با تروریسم فراموش نخواهد کرد.

حسن کاظم الراشدی افزود: امیدواریم همانگونه که جمهوری اسلامی ایران در دوران مبارزه با داعش صمیمانه در کنار ملت عراق حضور داشتند در دوران بازسازی کشورمان در کنارمان باشند.

وزیر ارتباطات‌ عراق با بیان اینکه بر این باوریم امنیت دو کشور عراق و ایران برای امنیت منطقه مهم و حائز اهمیت است، تصریح کرد: عدم ثبات و ناامنی می‌تواند منطقه و جهان را با بی‌ثباتی روبه‌رو سازد.

وی در ادامه خواستار ارتقاء سطح همکاری‌های فنی و تخصصی با وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های دفاعی شد و اظهار امیدواری کرد تعاملات دو جانبه هر چه زودتر گسترش یابد.

در پایان تفاهم‌نامه همکاری‌های فنی بین وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران و وزارت ارتباطات جمهوری عراق با حضور وزرای دو کشور به امضاء رسید.

انتهای پیام/

تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s