پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵

ترقی: اروپایی‌ها باید اقداماتی انجام دهند که اثبات کند راهشان را از آمریکا جدا کردند/ نباید فعالیت‌های اقتصادی کشور را به مسائل خارجی متصل کنیم / مسئولان اقتصادی کشور باید لباس جنگ اقتصادی با آمریکا بر تن کنند

حمیدرضا ترقی

ساعت24- عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اروپایی‌ها باید اقداماتی انجام دهند که اثبات کند، راهشان را از امریکا جدا کردند و دنباله‌رو سیاست آمریکا نسبت به ایران نیستند.

حمیدرضا ترقی  با اشاره به اظهارات شب گذشته مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام گفت: رهبر معظم انقلاب با تعیین شروط بر‌ای مذاکرات با کشور‌های اروپایی در واقع نشان دادند که مسئله تضمین صرفاً به یک تعهد زباتی ختم نمی‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه به اروپایی‌ها اعتماد نداریم، آنها باید برای جلب اعتماد و ایجاد باور در ملت ایران، اقداماتی که رهبر معظم انقلاب، تحت عنوان مشروط به آن اشاره کردند را انجام دهند.


ترقی تاکید کرد: اروپایی‌ها باید اقداماتی را انجام دهند که اثبات کند راهشان را از امریکا جدا کردند و دنباله‌رو سیاست آمریکا نسبت به ایران نیستند.


عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در گذشته هماهنگی و همکاری‌های متعددی بین اروپا و امریکا بوده و در بسیاری از موارد مربوط به ایران، آنها با هم هماهنگ عمل کردند و ضربه‌های زیادی در راستای سیاست‌های امریکا به ایران زده‌اند، تا شروط  رهبر معظم انقلاب را عمل نکنند، تضمینی برای همکاری با آنها وجود ندارد.

وی در ادامه یادآورشد:به‌عنوان یک سیاست اساسی، نباید فعالیت‌های اقتصادی کشور را به مسائل خارجی متصل کنیم آنهم مواردی که اختیارش  در دست خود ما نیست. اقتصاد کشور باید به سمت اقتصاد غیرنفتی حرکت کند و مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی باشد اقتصاد مستقل، می‌تواند مشکلات کشور در آینده را حل کند.


ترقی در ادامه گفت: دولت باید اتاق فرمان مقابله با جنگ و شرارت‌های اقتصادی دشمن را تشکیل دهد و با فعالیت شبانه‌روزی تحرکات دشمن را در رابطه با مسائل اقتصادی رصد کند و راهکار‌های مقابله و خنثی‌سازی آن‌ها را پیدا کند و آن را جهت اجرا به دستگا‌های اجرایی ابلاغ کند تا ما بتوانیم در این جنگ اقتصادی با آمریکا توفیق لازم را پیدا کنیم.


وی عنوان کرد: مسئولان اقتصادی کشور باید لباس جنگ اقتصادی با امریکا بر تن کنند و از عناصر جنگ و سربازان جنگ در جبهه اقتصادی استفاده کنند. در جنگ اقتصادی اخیر با آمریکا نباید صرفاً به امکانات و توانمندی‌های دولت اکتفا شود بلکه باید از ظرفیت‌های مردمی نیز به نحو کاملی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

میزان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s