پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

عارف: اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان هنگام نوشتن بلرزد/ ممیزی تولیدات صاحبان قلم انگیزه آنها را از بین می‌برد

عارف

ساعت۲۴-نماینده تهران تاکید کرد: بارها تاکید کرده‌ام که اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان در هنگام نوشتن بلرزد و آثارشان که با تلاش فراوان به رشته تحریر در می‌آید نباید با اعمال سلیقه ممیزی شود، زیرا ممیزی تولیدات صاحبان قلم انگیزه آنها را برای غنا بخشیدن به فرهنگ این مرز و بوم از بین می‌برد .

 محمدرضا عارف با تبریک روز قلم در اینستاگرام خود نوشت:

چهارده تیرماه که با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز قلم در تقویم رسمی کشورمان نامگذاری شد، فرصتی است که بیش از دیگر ایام درخصوص نقش و تاثیرگذاری صاحبان قلم و اندیشه در تعالی فرهنگی کشورمان سخن گفته شود.

حرمت نهادن به قلم آنچنان مهم و ارزشمند است که در آیات و روایات ما تاکیدات زیادی نسبت به آن شده است. بارها تاکید کرده‌ام که اصحاب قلم و اندیشه نباید دستشان در هنگام نوشتن بلرزد و آثارشان که با تلاش فراوان به رشته تحریر در می‌آید نباید با اعمال سلیقه ممیزی شود، زیرا ممیزی تولیدات صاحبان قلم انگیزه آنها را برای غنا بخشیدن به فرهنگ این مرز و بوم از بین می‌برد و اگر نخبگان جامعه ما بواسطه سانسور آثارشان بی‌انگیزه و گوشه‌نشین شوند، مطمئناً روند توسعه و پیشرفت کشور با مخاطرات جدی رو‌به‌رو می‌شود.

با تبریک روز قلم به همه اصحاب قلم، امیدوارم با نگاه متعهدانه و دلسوزانه‌ این قشر از جامعه، بیش از گذشته شاهد تاثیرگذاری این عزیزان در فضای فرهنگی کشورمان باشیم.

photo_۲۰۱۸-۰۷-۰۵_۱۳-۲۰-۲۲ (2)

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s