سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸

دستگیری اعضا باند سرقت خودرو در پایتخت

ساعت24- معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضا باند دو نفر سرقت خودرو در یکی از شهرستان‌های غربی کشور خبر داد.

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری اعضا باند دو نفر در یکی از شهرستان‌های غربی کشور، بیان داشت: اعضا این باند با تغییر و دست کاری ارکان اساسی خودروهای سرقتی (پلاک، شماره شاسی و بدنه) آن‌ها را به فروش می‌رساندند.

وی اظهار داشت: با اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته، مشخص شد شخصی به هویت شهریار - الف. که از سابقه داران حرفه‌ای در زمینه سرقت خودرو وتغییر در ارکان اساسی خودروهای سرقتی است، به تازگی بعد از آزادی از زندان با تشکیل باندی به صورت گسترده اقدام به خرید و فروش خودروهای سرقتی در سراسر کشور نموده و با دست کاری ارکان اساسی آنها، این خودروهای سرقتی را به فروش می‌رساند. این باند پس از خرید خودروهای مانند پژو، پژو ۴۰۵ و پژو پارس که در تصادفات دچار خسارت‌های جدی و اساسی شده بودند اقدام به سرقت خودروهایی شبیه مدل خودروهای سرقتی کرده و با انتقال آن‌ها به شهرستان، پلاک خودروهای تصادفی و شماره شاسی و بدنه آن‌ها را جایگزین خودروهای سرقتی کرده و آن‌ها را به فروش می‌رساندند.

میرزکی تصریح کرد: با توجه به اطلاعات به دست آمده دستگیری شهریار متهم اصلی این پرونده در دستور کار قرار داده شد و پس از اخذ نیابت قضایی، تیمی از ماموران اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به شهرستان کرمانشاه اعزام و پس از انجام اقدامات قضایی و قانونی و هماهنگی با عوامل پلیس اگاهی شهرستان پس از ساعت‌ها تعقیب و مراقبت، متهم را در حالیکه با یک دستگاه خودروی ۲۰۶ سرقتی که دارای سابقه اعلام سرقت از تهران در حال تردد بود دستگیر شد.
وی عنوان کرد: متهم در تحقیقات به عمل آمده در ابتدا منکر هر گونه سرقت و تغییر در ارکان اساسی خودروهای سرقتی و خرید و فروش خودروهای مسروقه بود که پس از مواجهه با مستندات و مدارک به خرید سه دستگاه خودروی مسروقه سند نمره از دو نفر در شهرستان کرج اعتراف کرد.
میرزکی افزود: با اعتراف متهم اصلی پرونده، شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند در دستور کار قرار داده شد که در همین رابطه یکی از همدستان متهم به هویت سعید در شهرستان کرمانشاه در حالیکه محل سکونت خود را تغییر و در منزل خواهرش زندگی می‌کرد شناسایی و دستگیر و از وی یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ مسروقه، یک دستگاه خودروی مزدا ۳ با پلاک جعلی وتعدادی اوراق و مدارک مربوط به خودروهای تصادفی کشف شد.

وی گفت: در تحقیقات صورت گرفته متهمان به خرید و فروش خودروهای مسروقه با دست کاری در ارکان اساسی آنان اعتراف کردند که تعداد ۹ دستگاه از خودروی مسروقه سند نمره در شهرهای همدان، کرمانشاه، قزوین و پرند شناسایی و توقیف شد.

مهر

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s