رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 42504

سیان‌ان:ایران بازار سودمند سرمایه گذاری است

ساعت 24- یک شبکه خبری آمریکایی طی تحلیلی نوشت: شرکت‌ها مترصد حضور در بازار جدید ایران با وجود ادامه مذاکرات هسته‌ای این کشور با گروه ۱+۵ هستند.

سی‌ان‌ان:ایران بازار سودمند سرمایه گذاری است
شبکه خبری آمریکایی «سی‌ان‌ان» طی گزارشی در زمینه «وجود موقعیت مناسب داد و ستد با ایران به‌مجرد لغو تحریم‌ها» نوشت: ایران که تحت شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد، همچنان فرصتی سودمند برای سرمایه گذاران خارجی است.

بر اساس این گزارش، ایران مکانی بالقوه برای تجارت با کشورهای خارجی است و در صورت لغو تحریم‌ها این کشور می‌تواند اولویت راهبردی برای تجارت باشد.

«توبی ایلس» تحلیلگر اقتصادی در این باره گفت: «صنایع خودرو سازی ایران از جمله اولویت های اول داد و ستد هستند و سپس تامین نیازهای صنعت هوایی، بهداشتی و داروسازی و کالاهای مصرفی از جمله بخش‌هایی هستند که شرکت‌های بسیاری در پی برنامه ریزی برای حضور در بازار ایران و عرضه کالاهای خود در آنها هستند.»

این کارشناس اقتصادی با نام بردن از شرکت‌های فرانسوی پژو و رنو و همکاری آن‌ها با شرکت‌های خودرو سازی ایرانی، از تمایل شرکت‌های یاد شده برای بازگشت به ایران خبر داد.

در انتهای گزارش سی‌ان‌ان تاکید شده است که شرکت‌های خارجی در حال یافتن فرصت‌هایی برای حضور در ایران و در بازار جدید این کشور با وجود ادامه مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ هستند.
منبع: فارس
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها